W gminie Zarzecze realizowany jest projekt ekologiczny Recykling + Edukacja. W jego ramach firma REPLAS Recycling Plastics przekazała tutejszym szkołom pojemniki do zbiórki plastikowych nakrętek.
Zbieranie plastikowych nakrętek to od pewnego czasu świetna metoda na pozyskiwanie środków na różne szczytne cele, a z drugiej strony doskonały sposób na budowanie postaw proekologicznych, zachęcanie do działania na rzecz ochrony środowiska, wreszcie poszerzania wiedzy na temat recyklingu i obiegu[paywall] surowców wtórnych.
Nie od dziś wiedzą o tym w gminie Zarzecze, gdzie rozwijany jest projekt REC EDU.
Na początku września przedsięwzięcie zyskało nowy wymiar, bo uczniowie szkół z terenu gminy będą mogli zbierać nakrętki w bardzo komfortowy sposób, a pieniądze w ten sposób uzyskane trafią bezpośrednio do szkół.
Wszystko za sprawą zaangażowania w przedsięwzięcie REC-EDU firmy REPLAS Recycling, która wykonała i podarowała tutejszym placówkom edukacyjnym specjalne pojemniki.
Zbiorniki na ręce wójta gminy Tomasza Burego przekazał Andrzej Kubik – prezes zarządu GPR Guma i Plastik Recycling Zarzecze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na co idą pieniądze,zarobione na nakrętkach?
Na co idą pieniądze,zarobione na nakrętkach?