Resocjalizacja ma na celu przede wszystkim przywracanie społeczeństwu ludzi, którzy przez niewłaściwe postępowanie stanowili niebezpieczeństwo lub mają problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Dobrze wiedzą o tym również w Zakładzie Karnym w Przemyślu.
Nierzadko skazani pod czujnym okiem wychowawców realizują programy readaptacyjne, przysługując się społeczeństwu.
Nie inaczej stało się na początku października, kiedy to[paywall] grupa skazanych została skierowana do pomocy w przygotowaniu nowych kojców dla zwierząt zamieszkujących schronisko w Orzechowcach.
Mają one poprawić warunki bytowe czworonogów, co szczególnie istotne jest w obliczu zbliżającej się zimy.
Praca skazanych miała jednak nie tylko przysłużyć się podopiecznym schroniska, ale i im samym, by poprzez działania wmocnili w sobie uczucia empatii, nauczyli się dyscypliny i odpowiedzialności.
Przy okazji osadzeni mieli sposobność nauczenia się bądź przypomnienia sobie wykonywania drobnych prac remontowych, co przypuszczalnie może się okazać pomocne po wyjściu na wolność.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo P. Marku