Przemyscy radni jednogłośnie przyjęli rezolucję w sprawie sytuacji w przemyskiej służbie zdrowia. Ale nie tę przygotowaną przez Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, a tę, która powstała po poprawkach wniesionych przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wyrażają w niej „zaniepokojenie jakością świadczonych usług medycznych”. Pewnie słusznie, tyle że pacjenci sytuacją są – delikatnie mówiąc – przerażeni.
Przyjęcie dokumentu było finałem jednopunktowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 19 lutego br.[paywall] W rezolucji, przygotowanej przez PO, widnieje zapis, że „(...) Rada Miejska w Przemyślu zwraca się do marszałka województwa podkarpackiego o podjęcie natychmiastowych i rzeczywistych działań powstrzymujących destrukcję systemu opieki zdrowotnej oraz wyciągnięcie konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych wobec tych, którzy doprowadzili przemyskie placówki podległe marszałkowi do zapaści oraz tych, którzy je nadzorują (...)”.
To była kolejna debata, tym razem 4-godzinna, która najprawdopodobniej niczego nie wniesie. Na sesję przybyli m.in. posłowie: Andrzej Matusiewicz (PiS), Marek Rząsa (PO) i Wojciech Bakun (Kukiz’15), był przedstawiciel Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maciej Lewicki, ratownicy medyczni, pracownicy szpitala. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Piotra Ciompy.
Mówcy prześcigali się w argumentach, o których jednak wszyscy już słyszeli. Że w przemyskiej służbie zdrowia źle się dzieje, że jakość świadczonych usług jest daleka od zadawalającej, że fatalnym ruchem była likwidacja Szpitala Miejskiego przy ul. Słowackiego. Mówił o tym m.in. radny Wojciech Błachowicz (PO) i poseł M. Rząsa (PO). Słów kilka rzekł także radny Maciej Karasiński (PiS), który wspomniane nazwał „odgrzewanym obiadem”.
– Pytam, czy to placówka dla zdrowych, czy chorych ludzi? Pan mówi o odgrzewanym obiedzie? Żartuje pan! Mój mąż poszedł się zarejestrować do przychodni o szóstej rano, został przyjęty o szóstej wieczorem. To jest odgrzewany obiad? To jest szokujące! – z wyraźną irytacją w głosie powiedziała radna Grażyna Stojak (PO).
Radny Tomasz Kulawik (SLD) zaproponował powołanie specjalnej komisji ds. rozpoznania sytuacji w przemyskiej służbie zdrowia. Przyklasnął mu poseł W. Bakun. – Uważam, że powołanie takiej komisji, bez podziałów politycznych, bez waśni, a w jednym zamiarze: wypracowania jakiegoś pomysłu, jest niezłe. Przyjmowanie jakiś rezolucji to zwykłe bicie piany. Nic z tego nie wynika. Leżałem na gastrologii, na korytarzu. Wiem, jak to jest. Szpital chwalił się nową stołówką. Miałem okazję z niej korzystać. Dziękuję za takie wyżywienie – stwierdził.
– Nie ma potrzeby, moim zdaniem, powoływać żadnej komisji. Ta rezolucja jest zła, niedopracowana pod względem formalnym. Padają nieścisłe informacje – stwierdził poseł A. Matusiewicz.
Po przerwie radni PiS wystąpili z nieco przekształconym dokumentem. Radni, i owszem, są w dalszym ciągu „zaniepokojeni jakością świadczonych usług medycznych” i proszą o „dołożenie większych starań o poprawę sytuacji”, acz „doceniają już podjęte i podejmowane działania inwestycyjne, zmierzające do poprawy sytuacji”. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie...Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - HITLER I FUNDUSZ ZDROWIA
propaganda jak zwykle chca sie poobsadzac na stanowiskach przed wyborami samorzadowymi juz chodza ploteczki Kaminski sie szykuje , Podhalicz juz zrezygnowala z radnej teraz BA... na prezydenta a ten na gorze spierd... na posla
I co z tego że są obecni Bakun i Matusiewicz i Rząsa brak mi jak zwykle mojego ulubionego bohatera Wielkiego Marszałka Koronnego ale niech chłop odpoczywa po wyczerpującej wizycie państwowo-sejmowej na Słowacji więc usprawiedliwiony. Mogą być nawet Hałasik- Podhalicz i wielu innych , i tak nic z tego nie wynikpo prostu są. Po minach widać że są niezainteresowani temat siedzą bo tak się nauczyli , siedzieć i czasem puścić bąka . I tak siedzą , siedzą również przemyscy włodarze z Chomą na czele i czekają na unijną mannę , a jak wygląda nasza mieścina każdy kto chodzi po tych brudnych , zapyziałych i obsranych chodnikach i uliczkach widzi. A oni , cóż niech siedzą dalej a może coś wysiedzą , może ?
Widać zatroskanie na twarzy pana posła .Będzie dobrze wystarczy tylko nie chorować .
Dobrze ze PIS rzadi, poniewaz obecnie zachodza w kraju dobre zmiany co nastapi niebawem w szpitalu.
Tego nieudacznika juz nigdzie nie chcą i pewnie wróci do szpitala i go rozłoży.
YOUTUBE.COM - HITLER I FUNDUSZ ZDROWIA
propaganda jak zwykle chca sie poobsadzac na stanowiskach przed wyborami samorzadowymi juz chodza ploteczki Kaminski sie szykuje , Podhalicz juz zrezygnowala z radnej teraz BA... na prezydenta a ten na gorze spierd... na posla
I co z tego że są obecni Bakun i Matusiewicz i Rząsa brak mi jak zwykle mojego ulubionego bohatera Wielkiego Marszałka Koronnego ale niech chłop odpoczywa po wyczerpującej wizycie państwowo-sejmowej na Słowacji więc usprawiedliwiony. Mogą być nawet Hałasik- Podhalicz i wielu innych , i tak nic z tego nie wynikpo prostu są. Po minach widać że są niezainteresowani temat siedzą bo tak się nauczyli , siedzieć i czasem puścić bąka . I tak siedzą , siedzą również przemyscy włodarze z Chomą na czele i czekają na unijną mannę , a jak wygląda nasza mieścina każdy kto chodzi po tych brudnych , zapyziałych i obsranych chodnikach i uliczkach widzi. A oni , cóż niech siedzą dalej a może coś wysiedzą , może ?