Reklama

Rezolucja w sprawie przemyskiej służby zdrowia to bicie piany

Przemyscy radni jednogłośnie przyjęli rezolucję w sprawie sytuacji w przemyskiej służbie zdrowia. Ale nie tę przygotowaną przez Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, a tę, która powstała po poprawkach wniesionych przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wyrażają w niej „zaniepokojenie jakością świadczonych usług medycznych”. Pewnie słusznie, tyle że pacjenci sytuacją są – delikatnie mówiąc – przerażeni.

Przyjęcie dokumentu było finałem jednopunktowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 19 lutego br.[paywall] W rezolucji, przygotowanej przez PO, widnieje zapis, że „(...) Rada Miejska w Przemyślu zwraca się do marszałka województwa podkarpackiego o podjęcie natychmiastowych i rzeczywistych działań powstrzymujących destrukcję systemu opieki zdrowotnej oraz wyciągnięcie konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych wobec tych, którzy doprowadzili przemyskie placówki podległe marszałkowi do zapaści oraz tych, którzy je nadzorują (...)”.

To była kolejna debata, tym razem 4-godzinna, która najprawdopodobniej niczego nie wniesie. Na sesję przybyli m.in. posłowie: Andrzej Matusiewicz (PiS), Marek Rząsa (PO) i Wojciech Bakun (Kukiz’15), był przedstawiciel Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maciej Lewicki, ratownicy medyczni, pracownicy szpitala. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Piotra Ciompy.

Reklama

Dyskusja była gorąca

Mówcy prześcigali się w argumentach, o których jednak wszyscy już słyszeli. Że w przemyskiej służbie zdrowia źle się dzieje, że jakość świadczonych usług jest daleka od zadawalającej, że fatalnym ruchem była likwidacja Szpitala Miejskiego przy ul. Słowackiego. Mówił o tym m.in. radny Wojciech Błachowicz (PO) i poseł M. Rząsa (PO). Słów kilka rzekł także radny Maciej Karasiński (PiS), który wspomniane nazwał „odgrzewanym obiadem”.

– Pytam, czy to placówka dla zdrowych, czy chorych ludzi? Pan mówi o odgrzewanym obiedzie? Żartuje pan! Mój mąż poszedł się zarejestrować do przychodni o szóstej rano, został przyjęty o szóstej wieczorem. To jest odgrzewany obiad? To jest szokujące! – z wyraźną irytacją w głosie powiedziała radna Grażyna Stojak (PO).

Reklama

Radny Tomasz Kulawik (SLD) zaproponował powołanie specjalnej komisji ds. rozpoznania sytuacji w przemyskiej służbie zdrowia. Przyklasnął mu poseł W. Bakun. – Uważam, że powołanie takiej komisji, bez podziałów politycznych, bez waśni, a w jednym zamiarze: wypracowania jakiegoś pomysłu, jest niezłe. Przyjmowanie jakiś rezolucji to zwykłe bicie piany. Nic z tego nie wynika. Leżałem na gastrologii, na korytarzu. Wiem, jak to jest. Szpital chwalił się nową stołówką. Miałem okazję z niej korzystać. Dziękuję za takie wyżywienie – stwierdził.

– Nie ma potrzeby, moim zdaniem, powoływać żadnej komisji. Ta rezolucja jest zła, niedopracowana pod względem formalnym. Padają nieścisłe informacje – stwierdził poseł A. Matusiewicz.

Po przerwie radni PiS wystąpili z nieco przekształconym dokumentem. Radni, i owszem, są w dalszym ciągu „zaniepokojeni jakością świadczonych usług medycznych” i proszą o „dołożenie większych starań o poprawę sytuacji”, acz „doceniają już podjęte i podejmowane działania inwestycyjne, zmierzające do poprawy sytuacji”. Rezolucja została przyjęta jednogłośnie...
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-02-22 20:15:38

    YOUTUBE.COM - HITLER I FUNDUSZ ZDROWIA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wiem - niezalogowany 2018-02-22 23:00:11

    propaganda jak zwykle chca sie poobsadzac na stanowiskach przed wyborami samorzadowymi juz chodza ploteczki Kaminski sie szykuje , Podhalicz juz zrezygnowala z radnej teraz BA... na prezydenta a ten na gorze spierd... na posla 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obserwato przemyski - niezalogowany 2018-02-22 23:32:02

    I co z tego  że są obecni Bakun i  Matusiewicz i Rząsa  brak mi jak zwykle mojego ulubionego bohatera Wielkiego Marszałka Koronnego ale niech chłop odpoczywa po wyczerpującej wizycie państwowo-sejmowej na Słowacji więc usprawiedliwiony. Mogą być nawet Hałasik- Podhalicz i wielu innych , i tak nic z tego nie  wynikpo prostu są. Po  minach widać że są niezainteresowani temat siedzą bo tak się nauczyli , siedzieć i czasem puścić bąka . I tak siedzą , siedzą również przemyscy włodarze z Chomą na czele i czekają na unijną mannę   , a jak wygląda nasza mieścina każdy kto chodzi po tych brudnych , zapyziałych i obsranych chodnikach i  uliczkach widzi. A oni , cóż niech siedzą dalej a może coś wysiedzą , może ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama