Reklama

Robert Bal do prezydenta: gdzie wydaliśmy źle pieniądze?

10/09/2019 18:30

– Nie udawajcie teraz, że jesteście dobrymi wujkami. To jest tylko i wyłącznie wasza propaganda – mówił prezydent Wojciech Bakun na uwagi radnego Roberta Bala. – Proszę wskazać środki, które zostały źle wydatkowane, żebyśmy skończyli raz na zawsze ten temat – odpowiedział R. Bal.

Wymiana zdań rozpoczęła się od tematu braku wniosku o dofinansowanie na dokończenie modernizacji ul. Wysockiego. Zwrócił na to uwagę Robert Bal (Regia Civitas). Przypomniał odpowiedź Wojciecha Bakuna na interpelację klubu Regia Civitas: „temat dokończenia rozbudowy ul. Wysockiego będzie traktowany priorytetowo”. – Więc pytam się: gdzie jest ten priorytet? Po raz kolejny musimy przyznać, że obietnice pana prezydenta mijają się z rzeczywistością – stwierdził.

 

Jak to długo jeszcze potrwa?

W. Bakun odpowiedział, że „aby być w zgodzie z prawem” [paywall]udało się zabezpieczyć pieniądze na wkład własny do zadania, które jest tańsze, a takim jest remont Bielskiego. Argumentował, że nie można wpisać do budżetu dowolną inwestycję, a później swobodnie z niej zrezygnować. – Musimy instytucjom nas kontrolującym wskazać źródło finansowania. To coś, o co państwo radni nigdy się nie martwią, a szkoda – powiedział.

Reklama

Dodał, że gdyby rada poprzedniej kadencji zabezpieczyła pieniądze na kontynuację remontu ul. Wysockiego, byłby on realizowany. – Nie zabezpieczyliście, to nie udawajcie teraz, że jesteście dobrymi wujkami i bardzo chcecie zrobić drogę Wysockiego. To jest tylko i wyłącznie wasza propaganda – podkreślił.

R. Bal stwierdził, że W. Bakun nie szanuje czasu radnych, ponieważ zbyt obszernie omawia pewne tematy (wypowiedź prezydenta była faktycznie długa). – Wszyscy zrozumieli, ale pan i tak owija dookoła. Panie prezydencie, nie wiem na jakiej zasadzie my prowadzimy propagandę, bo mam wrażenie odwrotne – to właśnie pan uprawia propagandę – stwierdził.

Reklama

– Jak to długo jeszcze potrwa? Proszę wskazać środki, które zostały źle wydatkowane, żebyśmy skończyli raz na zawsze ten temat, takiej propagandy. Gdzie zostały źle wydane pieniądze w poprzednich kadencjach? Jakie inwestycje nie powinny być poczynione? Jeżeli do czterech złotych ściągniętych z zewnątrz, dołożyliśmy jedną, to nie wiem co jest źle? – dopytywał R. Bal.

Radny zaprzeczył słowom prezydenta, że poprzednia rada nie zabezpieczyła pieniędzy na kontynuację remontu Wysockiego. Zaznaczył, że są środki na drugi etap, który jest realizowany w bieżącym roku. Jemu natomiast chodzi o trzeci etap, który miałby być sfinalizowany w 2020 r., a projekt budżetu na przyszły rok dopiero jest przygotowywany.

Reklama

– Powiedział pan, że jestem doświadczonym radnym, to niech pan posłucha tego doświadczenia i niech pan podejmie trochę ryzyko i w przyszłym roku więcej pracy włoży na zewnątrz. Proszę nie walczyć z całą Polską, nie być jednym punktem na mapie Polski i nie walczyć z systemem – zaapelował.

– Bardzo dobrze zdaje pan sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak wieloletnia prognoza finansowa i tam nie zostawiliście miejsca na to. Albo pan nie rozumie konstrukcji budżetu, albo dalej pan konfabuluje – odpowiedział W. Bakun.

Zarzucił poprzednim władzom miejskim zaniedbanie infrastruktury i posiadanych obiektów, np. lodowiska, basenu i hali sportowej. – Nakłady, żeby to wyremontować, to są dziesiątki milionów – powiedział.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-09-10 19:26:27

    Koryciarze  oderwani od koryta skamlą.Mieliśmy świetnie zarządzane i rozwijającą się metropolię, kompetentnych i uczciwych PISoBOLSZEWIKÓW u żłobu a suweren pokazał aut he he.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hfg - niezalogowany 2019-09-10 19:54:35

    czy obwodnica do Pikulic była niezbędna?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    TSA - niezalogowany 2019-09-10 20:42:24

    ''Gdzie zostały źle wydane pieniądze w poprzednich kadencjach? Jakie inwestycje nie powinny być poczynione?''Odpowiadam na pytanie, to będzie na ten przykład:1) Narto-strata !!!BĘDZIE REMONT KOLEJKI LINOWEJ NA STOKU NARCIARSKIM - ZYCIE.PLW PRZEMYŚLU LIKWIDUJĄ OSUWISKO NA STOKU NARCIARSKIM - NOWINY24.PL2) Zabetonowanie Kopca i okolic !!!3) Zdewastowanie, zdemolowanie i profanacja Rynku Starego Miasta wraz z eksterminacją zieleni !!!ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM! - FAKT.PLI jeszcze na pewno coś więcej by się znalazło!?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama