– Nie udawajcie teraz, że jesteście dobrymi wujkami. To jest tylko i wyłącznie wasza propaganda – mówił prezydent Wojciech Bakun na uwagi radnego Roberta Bala. – Proszę wskazać środki, które zostały źle wydatkowane, żebyśmy skończyli raz na zawsze ten temat – odpowiedział R. Bal.
Wymiana zdań rozpoczęła się od tematu braku wniosku o dofinansowanie na dokończenie modernizacji ul. Wysockiego. Zwrócił na to uwagę Robert Bal (Regia Civitas). Przypomniał odpowiedź Wojciecha Bakuna na interpelację klubu Regia Civitas: „temat dokończenia rozbudowy ul. Wysockiego będzie traktowany priorytetowo”. – Więc pytam się: gdzie jest ten priorytet? Po raz kolejny musimy przyznać, że obietnice pana prezydenta mijają się z rzeczywistością – stwierdził.
W. Bakun odpowiedział, że „aby być w zgodzie z prawem” [paywall]udało się zabezpieczyć pieniądze na wkład własny do zadania, które jest tańsze, a takim jest remont Bielskiego. Argumentował, że nie można wpisać do budżetu dowolną inwestycję, a później swobodnie z niej zrezygnować. – Musimy instytucjom nas kontrolującym wskazać źródło finansowania. To coś, o co państwo radni nigdy się nie martwią, a szkoda – powiedział.
Dodał, że gdyby rada poprzedniej kadencji zabezpieczyła pieniądze na kontynuację remontu ul. Wysockiego, byłby on realizowany. – Nie zabezpieczyliście, to nie udawajcie teraz, że jesteście dobrymi wujkami i bardzo chcecie zrobić drogę Wysockiego. To jest tylko i wyłącznie wasza propaganda – podkreślił.
R. Bal stwierdził, że W. Bakun nie szanuje czasu radnych, ponieważ zbyt obszernie omawia pewne tematy (wypowiedź prezydenta była faktycznie długa). – Wszyscy zrozumieli, ale pan i tak owija dookoła. Panie prezydencie, nie wiem na jakiej zasadzie my prowadzimy propagandę, bo mam wrażenie odwrotne – to właśnie pan uprawia propagandę – stwierdził.
– Jak to długo jeszcze potrwa? Proszę wskazać środki, które zostały źle wydatkowane, żebyśmy skończyli raz na zawsze ten temat, takiej propagandy. Gdzie zostały źle wydane pieniądze w poprzednich kadencjach? Jakie inwestycje nie powinny być poczynione? Jeżeli do czterech złotych ściągniętych z zewnątrz, dołożyliśmy jedną, to nie wiem co jest źle? – dopytywał R. Bal.
Radny zaprzeczył słowom prezydenta, że poprzednia rada nie zabezpieczyła pieniędzy na kontynuację remontu Wysockiego. Zaznaczył, że są środki na drugi etap, który jest realizowany w bieżącym roku. Jemu natomiast chodzi o trzeci etap, który miałby być sfinalizowany w 2020 r., a projekt budżetu na przyszły rok dopiero jest przygotowywany.
– Powiedział pan, że jestem doświadczonym radnym, to niech pan posłucha tego doświadczenia i niech pan podejmie trochę ryzyko i w przyszłym roku więcej pracy włoży na zewnątrz. Proszę nie walczyć z całą Polską, nie być jednym punktem na mapie Polski i nie walczyć z systemem – zaapelował.
– Bardzo dobrze zdaje pan sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak wieloletnia prognoza finansowa i tam nie zostawiliście miejsca na to. Albo pan nie rozumie konstrukcji budżetu, albo dalej pan konfabuluje – odpowiedział W. Bakun.
Zarzucił poprzednim władzom miejskim zaniedbanie infrastruktury i posiadanych obiektów, np. lodowiska, basenu i hali sportowej. – Nakłady, żeby to wyremontować, to są dziesiątki milionów – powiedział.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Koryciarze oderwani od koryta skamlą.Mieliśmy świetnie zarządzane i rozwijającą się metropolię, kompetentnych i uczciwych PISoBOLSZEWIKÓW u żłobu a suweren pokazał aut he he.
czy obwodnica do Pikulic była niezbędna?
''Gdzie zostały źle wydane pieniądze w poprzednich kadencjach? Jakie inwestycje nie powinny być poczynione?''Odpowiadam na pytanie, to będzie na ten przykład:1) Narto-strata !!!BĘDZIE REMONT KOLEJKI LINOWEJ NA STOKU NARCIARSKIM - ZYCIE.PLW PRZEMYŚLU LIKWIDUJĄ OSUWISKO NA STOKU NARCIARSKIM - NOWINY24.PL2) Zabetonowanie Kopca i okolic !!!3) Zdewastowanie, zdemolowanie i profanacja Rynku Starego Miasta wraz z eksterminacją zieleni !!!ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM! - FAKT.PLI jeszcze na pewno coś więcej by się znalazło!?!?
a jeszcze bunkier na stoku, po którym hula wiatr :(
Może i nie była, ale biorąc pod uwagę, że \"inwestycja uzyskała aż 85 proc. dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej\", to głupotą byłoby tego nie wykorzystać, https://now..... [link usunięty przez moderatora] . Miasto zyskało kolejną drogę (solidną zresztą), a chodniki i ścieżki rowerowe są nawet całkiem intensywnie użytkowane.
Ja dziś dokonałem eksterminacji sałaty masłowej, pomidorów i ogórków. I bardzo dobrze się z tego powodu czuję.
Do ABC a t będziesz utrzymywsł tę obwodnucę z nikąd do nikąd przez następne 40 lat.
Nieuzasadniony remont generalny basenu , który nadaje się do wyburzenia.
Ten piekarz z Bolestraszyc od tego głosowania LGBT niech się lepiej nie odzywa. Populista.
A Ty przez następne 40 lat będziesz lamentował, że Rzeszów, Krosno, albo Stalowa Wola się rozwijają, mają drogi, itd., a Przemyśl to.... Taka lokalna mentalność, nie ma to źle, a jak już jest to też nie dobrze.
A to był jakiś generalny remobt basenu?
Przyjechałem do Przemyśla po 10 latach nieobecności.Przemysl bardzo się zmienił.Na korzyść. Piękna starówka, dużo turystów,widać zmiany.Kopiec tatarski,alejki amfiteatr jedno się nie zmieniło - Mentalnosc- zawiść i narzekanieWstyd. Obudzcie się może wtedy ten Przemysl stanie na nogi.Nie narzekanie tylko bierzcie się do rządzenia i rozliczanie rządzących
Aha czyli skoro UE dofinansowuje to należy brać kasę i marnować...
Masz rację, najgorsze zło tego miasta to ludzie. Wszystko źle, obwodnica źle, rewitalizacja kopca źle, wyciąg zle. Nie docenia niczego. Trzeba dopiero kogoś z zewnątrz by docenił to co się w naszym mieście zmieniło.
Do ABC : Wylanie asfaltu w polu bi były pieniądze to rozwój??????
Hej panie Bal, niech pan zapamięta - nigdy nie pouczaj następców, że według ciebie robią źle! Przyjrzyj się sobie (wam). Pospaceruj, może przejdzie....
Tak! W taki sposób np. Rzeszów wyrósł na stolicę Podkarpacia i kiedy on rósł w siłę, to Przemyśl cofał się w rozwoju, m.in. przez ludzi o Twoim sposobie myślenia. ps. na kolejne Twoje żenujące pytanie już nie odpowiem.
Koryciarze oderwani od koryta skamlą.Mieliśmy świetnie zarządzane i rozwijającą się metropolię, kompetentnych i uczciwych PISoBOLSZEWIKÓW u żłobu a suweren pokazał aut he he.
czy obwodnica do Pikulic była niezbędna?
''Gdzie zostały źle wydane pieniądze w poprzednich kadencjach? Jakie inwestycje nie powinny być poczynione?''Odpowiadam na pytanie, to będzie na ten przykład:1) Narto-strata !!!BĘDZIE REMONT KOLEJKI LINOWEJ NA STOKU NARCIARSKIM - ZYCIE.PLW PRZEMYŚLU LIKWIDUJĄ OSUWISKO NA STOKU NARCIARSKIM - NOWINY24.PL2) Zabetonowanie Kopca i okolic !!!3) Zdewastowanie, zdemolowanie i profanacja Rynku Starego Miasta wraz z eksterminacją zieleni !!!ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM! - FAKT.PLI jeszcze na pewno coś więcej by się znalazło!?!?