Reklama

Rocznica przed pomnikiem Walk i Męczeństwa

05/09/2019 11:24

W niedzielny poranek, 1 września, upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości w tym roku miały szczególnie podniosły charakter i zgromadziły wszystkie chyba lokalne środowiska.

Upamiętnienie wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej walki z niemieckim najeźdźcą odbyło się pod pomnikiem Walk i Męczeństwa przy ul. Słowackiego. O godzinie 4.30 odpalono gazowy znicz, a o 4.45 zawyły syreny. Cześć wrześniowym żołnierzom oddały[paywall] poczty sztandarowe szkół i służb oraz harcerze. Pod pomnikiem zebrali się też poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, jarosławscy samorządowcy z burmistrzem Waldemarem Paluchem i starostą Tadeuszem Chrzanem na czele, radne sejmiku wojewódzkiego Teresa Pamuła i Anna Huk, dyrektorzy miejskich przedsiębiorstw i instytucji. W ramach obchodów odbył się apel poległych, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty.

Po raz pierwszy rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodzono w tym miejscu już w ubiegłym roku, za sprawą inicjatywy stowarzyszenia „ORKA”. To jej członkowie w czynie społecznym doprowadzili do stanu używalności gazowy znicz stojący pod pomnikiem Walk i Męczeństwa i to oni zorganizowali, może z mniejszą pompą, ale nie mniej prawdziwe w wymowie, wspomnienie wrześniowych wydarzeń.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama