W niedzielny poranek, 1 września, upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości w tym roku miały szczególnie podniosły charakter i zgromadziły wszystkie chyba lokalne środowiska.
Upamiętnienie wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej walki z niemieckim najeźdźcą odbyło się pod pomnikiem Walk i Męczeństwa przy ul. Słowackiego. O godzinie 4.30 odpalono gazowy znicz, a o 4.45 zawyły syreny. Cześć wrześniowym żołnierzom oddały[paywall] poczty sztandarowe szkół i służb oraz harcerze. Pod pomnikiem zebrali się też poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, jarosławscy samorządowcy z burmistrzem Waldemarem Paluchem i starostą Tadeuszem Chrzanem na czele, radne sejmiku wojewódzkiego Teresa Pamuła i Anna Huk, dyrektorzy miejskich przedsiębiorstw i instytucji. W ramach obchodów odbył się apel poległych, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty.
Po raz pierwszy rocznicę wybuchu II wojny światowej obchodzono w tym miejscu już w ubiegłym roku, za sprawą inicjatywy stowarzyszenia „ORKA”. To jej członkowie w czynie społecznym doprowadzili do stanu używalności gazowy znicz stojący pod pomnikiem Walk i Męczeństwa i to oni zorganizowali, może z mniejszą pompą, ale nie mniej prawdziwe w wymowie, wspomnienie wrześniowych wydarzeń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze