Reklama

Rodzinnie z Magdą Anioł [ZDJĘCIA]

W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji radymnianie mieli wspaniałą okazję do spotkania w familijnym gronie. W ramach imprezy „Wolni od uzależnień” na terenie kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie odbył się piknik rodzinny z udziałem ikony polskiej muzyki chrześcijańskiej Magdy Anioł

Wydarzenie otworzyli wspólnie ks. proboszcz Kazimierz Piwowar oraz jego pomysłodawca – burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny. Profilaktykę uzależnień można prowadzić na różne sposoby, w Radymnie postanowiono zrobić to w sposób możliwie najprzyjemniejszy, proponując mieszkańcom udział w imprezie utrzymanej w klimacie familijnym, promującej aktywne formy wspólnego spędzania czasu. Głównym magnesem dla przybyłych był przede wszystkim występ Magdy Anioł z zespołem, od 20 lat obecnej na polskiej scenie CCM (Christian Contemporary Music – współczesna muzyka chrześcijańska). Ci, którzy przyszli posłuchać wokalistki, nie zawiedli się. Ze sceny popłynęły najbardziej znane przeboje oraz utwory z najnowszej płyty artystki, zatytułowanej „Odmawiam”. Uzupełnieniem muzycznych akcentów pikniku był też nastrojowy koncert diakonii muzycznej Od.Nowa. Oprócz tego przy placu kościelnym nie brakowało innych atrakcji. Wachlarz przygotowanych zajmujących aktywności był szeroki: ci, którzy mają artystyczną duszę, mogli nauczyć się tworzenia makram i przepięknych kompozycji kwiatowych, a co bardziej zainteresowani tematyką pikniku[paywall] związaną z uzależnieniami na stoisku Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mieli sposobność się przekonać, jak bardzo alkohol może zmieniać postrzeganie sytuacji na jezdni. Pozwalały na to przygotowane aktywności z udziałem alkogogli. Chętni mogli też skorzystać z okazji do rozmowy ze specjalistką ds. uzależnień i uzyskać poradę w tym względzie. Oprócz tego można było podziwiać efekty twórczych spotkań seniorów w miejskim klubie seniora w postaci wykonanych przez nich różnorakich prac. Naturalnie nie zabrakło też smacznych przekąsek. O nie zadbały przedstawicielki Akcji Katolickiej.

Na wzmocnienie kondycji przygotowano zawody sportowe, a dla najmłodszych zabawy z animatorami z Palmonutki i dmuchany plac zabaw. Ci, którym dopisało szczęście, nie wyszli z pikniku z pustymi rękoma. Kulminacyjnym punktem wieczoru była bowiem loteria z wartościowymi, promującymi zdrowy styl życia nagrodami.

Reklama

– Na pikniku bawiliśmy się z rodziną niemal cały dzień. To był naprawdę wartościowy, przyjemnie spędzony czas. Oby jak najwięcej takich imprez w naszym mieście – podsumowała jedna z mieszkanek, która wzięła udział w wydarzeniu wraz z dziećmi i mężem.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama