Reklama

Rodzinny interes? Dwaj bracia kradli kable. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku

Kilka dni temu dwaj bracia zostali zatrzymani przez policjantów z jarosławskiej komendy. Była to odpowiedź na zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży i uszkodzeniu kabli w jednym ze składów firmy z siedzibą w Jarosławiu.

Straty oszacowano na ponad 2 tys. zł.

Jak podaje podkarpacka policja:

„podczas wykonywania w tej sprawie czynności, w czwartek w nocy funkcjonariusze zauważyli w okolicy składu firmy dwóch rowerzystów. Osoby te ubrane były w ciemną odzież. Rowerzyści zatrzymali się przy drewnianych bębnach i zaczęli oświetlać latarkami nawinięte na nich kable. Gdy zauważyli policjantów, wsiedli na rowery i zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani”.

W plecakach 16- i 24-latka mundurowi znaleźli parciane worki, latarki, rękawiczki, siekiery i cęgi do cięcia metalu. Okazało się, że zdążyli oni uszkodzić kable nawinięte na bębny, nacinając powłokę izolującą. Starszy z braci został doprowadzony do policyjnego aresztu, a młodszy przekazany pod opiekę matki.

Reklama

Bracia usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz usiłowania kradzieży, do których się przyznali. Starszemu grozi karą pozbawienia wolności do 5 lat. Młodszy za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym.


fot.KPP Jarosław
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości