W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie to było zwieńczeniem całorocznych działań podjętych przez szkołę w ramach „Roku dla Niepodległej”.
Do wydarzeń, które zorganizowano, zaliczyć należy m.in.: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Szkolny Konkurs Plastyczny „To jest Polska”, Gminny Bieg Niepodległości, Konkurs Wiedzy o Polsce, projekt edukacyjny „Poznaj swoją małą Ojczyznę”, „Jesteśmy patriotami” – wieczornica z poezją patriotyczną, uroczyste akademie oraz inne akcje.
Uroczystość rozpoczęła się od mszy. Po niej wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się druga część obchodów. Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy miała miejsce akademia, którą zainaugurował występ chóru Gloria pod kierunkiem Alicji Król. Program artystyczny wypełniły: teatr cieni, recytacja okolicznościowych wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów, koncert pieśni patriotycznych chóru szkolnego Pelicano oraz prezentacja filmu obrazującego wszystkie podejmowane przez szkołę działania w związku z „Rokiem dla Niepodległej”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze