Reklama

Rok dla Niepodległej

31/12/2018 09:30

W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie to było zwieńczeniem całorocznych działań podjętych przez szkołę w ramach „Roku dla Niepodległej”.

Do wydarzeń, które zorganizowano, zaliczyć należy m.in.: Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Szkolny Konkurs Plastyczny „To jest Polska”, Gminny Bieg Niepodległości, Konkurs Wiedzy o Polsce, projekt edukacyjny „Poznaj swoją małą Ojczyznę”, „Jesteśmy patriotami” – wieczornica z poezją patriotyczną, uroczyste akademie oraz inne akcje.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy. Po niej wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się  druga część obchodów. Po odsłonięciu i poświęceniu tablicy miała miejsce akademia, którą zainaugurował występ chóru Gloria pod kierunkiem Alicji Król. Program artystyczny wypełniły: teatr cieni, recytacja okolicznościowych wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów, koncert pieśni patriotycznych chóru szkolnego Pelicano oraz prezentacja filmu obrazującego wszystkie podejmowane przez szkołę działania w związku z „Rokiem dla Niepodległej”.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama