Jarosławscy radni na ostatniej sesji nadali nazwę rondu u zbiegu Pawłosiowskiej i Strzeleckiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby rondo nie powstało staraniem powiatu, a jego większa część nie leżała w granicach administracyjnych gminy Pawłosiów.
Radni klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, korzystając z politycznej arytmetyki, nazwali rondo według własnego pomysłu, mianem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Po prawdzie rondo powinno się nazywać rondem 20-lecia Odzyskania Niepodległości. Także w zgodzie z arytmetyką. Choć już nie polityczną, bo tylko jedna piąta ronda leży w granicach miasta, więc i z nazwy powinno tyle zostać[paywall].
Wszystkie propozycje wypłynęły od środowisk, którym, oględnie mówiąc, nie po drodze z rządząca frakcją Waldemara Palucha, więc rajcy z tego skrzydła rady zaproponowali, od razu w formie uchwały, nową nazwę.Dyskusja nad nadaniem nazwy jarosławskim zwyczajem była żmudna i mocno emocjonalna. Opozycyjni radni nie kryli rozczarowania ze sposobu, w jaki opcja rządząca sprawę rozwiązuje. Wiceprzewodnicząca rady Bożena Łanowy przekonywała, że propozycja starosty cieszy się poparciem społecznym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.i really like this article please keep it up. arch support shoes
i really like this article please keep it up. arch support shoes