Od 2 stycznia 2026 roku w trasę wyjechały dwa nowe, komfortowe autobusy marki SOR, stanowiący nowy nabytek jarosławskiego PKS. Obsługują też nowe linie. Poszerzenie floty autobusowej o dwa nowe pojazdy podyktowane jest decyzją o konieczności wzmocnienia systemu transportowego realizowanego przez Jarosławski Związek Komunikacyjny.
Prezentacja nowych środków transportu odbyła się z udziałem posła na Sejm RP Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza, prezesa spółki PKS Jarosław Tomasza Deca i jej pracowników odpowiedzialnych za codzienne funkcjonowanie przewozów.
– Regularne podnoszenie komfortu podróży – od klimatyzacji, przez dostępność dla osób z ograniczeniami ruchowymi, po ogólną niezawodność taboru – pozostaje jednym z priorytetów zarówno powiatu, jak i spółki – podkreślił K. Dziukiewicz.
Dwa zakupione autobusy są bowiem w pełni klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale też młodych rodziców (znajduje się w nich przestrzeń dla wózka inwalidzkiego lub dziecięcego). Jak podkreślono, zakup zrealizowany został w ramach działań Jarosławskiego Związku Komunikacyjnego, który w tym roku poszerzył się o dwóch nowych uczestników. Do dotychczasowych członków dołączyły powiaty lubaczowski i przeworski. A to właśnie PKS Jarosław, jako główny operator, jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przewozów, dlatego stawia na rozszerzanie i unowocześnianie floty.
Jak zadeklarowano, nie jest to jeszcze koniec pozytywnych zmian w obszarze komunikacji zbiorowej. Jarosławski...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 49% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze