333 km w dwa dni. Tyle dwójka Jarosławian – Bernadeta Kiper i Maciej Wojciechowski pokonała rowerem, przejeżdżając trasę z Jarosławia do Pečovskej Novej Vsi na Słowacji. Duet jest swoistą forpocztą dla mającej powstać wyjątkowej aplikacji z opracowanym przez powiat jarosławski wirtualnym szlakiem rowerowym, promującym piękno polsko-słowackiego pogranicza.
Ekipa rowerowych podróżników w środę, 20 maja br., rano wyruszyła spod budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Ich trasę wyznaczyli pracownicy wydziału rozwoju i promocji jarosławskiej instytucji, po konsultacji z innym rowerowym globtroterem. Wiodła z Jarosławia przez m.in.: Jodłówkę, Arłamów, Sanok, Zagórz, Komańczę, Radoszyce (przejście graniczne), Medzilaborce, Svidnik, Bardejów czy Livov.
Tuż przed wyjazdem z rowerzystami spotkał się starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, z którym w trakcie uroczystej „odprawy” połączył się w wideo rozmowie włodarz Pecovskiej Novej Vsi Jaroslav Dujava. Ta słowacka, malownicza miejscowość liczy niecałe 3 tys. mieszkańców.
– Nasi wysłannicy mieli nie tylko kręcić kółkiem, ale również fotografować i filmować trasę przejazdu i napotkane podczas podróży najpiękniejsze miejsca i obiekty. Finalnie, na kanwie ich przygody, powstanie aplikacja z opracowanym przez nas, wirtualnym szlakiem rowerowym, promującym piękno polsko-słowackiego pogranicza
– zdradził starosta jarosławski K. Dziukiewicz...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 62% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze