Obchody Dnia Dziecka miały w Pawłosiowie szczególny wymiar. 1 czerwca otwarto tu bowiem rowerowy plac manewrowy, dzięki któremu młodzi mieszkańcy gminy będą mogli w bezpieczny sposób wdrożyć się w zasady ruchu drogowego.
Nowy obiekt uroczyście otworzył wójt gminy Mariusz Reń. Jego pierwszymi użytkownikami byli uczniowie tutejszego Zespołu Szkół, którzy tor symulujący warunki drogowe pokonywali pod czujnym okiem policjantów z jarosławskiej komendy powiatowej. Funkcjonariusze z jednostki ruchu[paywall] drogowego wyłożyli dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także objaśniali znaczenie znaków drogowych rozstawionych na placu manewrowym. Samo otwarcie, jak nietrudno się domyślić, zostało włączone w program obchodów gminnego Dnia Dziecka. Najmłodsi korzystali więc z atrakcji przygotowanych i animowanych przez pracowników urzędu gminy w Pawłosiowie, a swoistym zwieńczeniem imprezy była kiełbaska z grilla i chłodne napoje serwowane w scenerii pawłosiowskiego stawu.
Powstanie placu manewrowego możliwie było dzięki dofinansowaniu, które gmina pozyskała dla projektu „Strefa aktywności w Gminie Pawłosiów – Bezpiecznie i Zdrowo” ze środków Fundacji BGK w konkursie „Moja Mała Ojczyzna”. Miasteczko drogowe ustawione w Pawłosiowie to cenna inicjatywa, bo umożliwia najmłodszym bezpieczne poznanie zasad ruchu drogowego, ćwiczenie umiejętności sprawnego poruszania się na rowerze, a wreszcie jest miejscem idealnym do przeprowadzania kursów i egzaminów na kartę rowerową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze