Reklama

Rowerowy plac manewrowy na Dzień Dziecka

08/06/2021 13:21

Obchody Dnia Dziecka miały w Pawłosiowie szczególny wymiar. 1 czerwca otwarto tu bowiem rowerowy plac manewrowy, dzięki któremu młodzi mieszkańcy gminy będą mogli w bezpieczny sposób wdrożyć się w zasady ruchu drogowego.

Nowy obiekt uroczyście otworzył wójt gminy Mariusz Reń. Jego pierwszymi użytkownikami byli uczniowie tutejszego Zespołu Szkół, którzy tor symulujący warunki drogowe pokonywali pod czujnym okiem policjantów z jarosławskiej komendy powiatowej. Funkcjonariusze z jednostki ruchu[paywall] drogowego wyłożyli dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także objaśniali znaczenie znaków drogowych rozstawionych na placu manewrowym. Samo otwarcie, jak nietrudno się domyślić, zostało włączone w program obchodów gminnego Dnia Dziecka. Najmłodsi korzystali więc z atrakcji przygotowanych i animowanych przez pracowników urzędu gminy w Pawłosiowie, a swoistym zwieńczeniem imprezy była kiełbaska z grilla i chłodne napoje serwowane w scenerii pawłosiowskiego stawu.

Powstanie placu manewrowego możliwie było dzięki dofinansowaniu, które gmina pozyskała dla projektu „Strefa aktywności w Gminie Pawłosiów – Bezpiecznie i Zdrowo” ze środków Fundacji BGK w konkursie „Moja Mała Ojczyzna”. Miasteczko drogowe ustawione w Pawłosiowie to cenna inicjatywa, bo umożliwia najmłodszym bezpieczne poznanie zasad ruchu drogowego, ćwiczenie umiejętności sprawnego poruszania się na rowerze, a wreszcie jest miejscem idealnym do przeprowadzania kursów i egzaminów na kartę rowerową.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama