Reklama

Rozalia i Stefan pierwszymi maluchami przywitanymi w 2022 roku [ZDJĘCIA]

Pierwszego w nowym, 2022 roku noworodka na przemyskiej porodówce przywitano dopiero 2 stycznia. Była nim Rozalka Słota. Niespełna godzinę później na świecie „zameldował się” tylko odrobinę młodszy od niej Stefanek Szostak. Oba maluchy i ich mamy odwiedził w szpitalu prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W Nowy Rok, 1 stycznia, w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu niecierpliwie czekano na pierwszy w 2022 roku poród i przywitanie na świecie pierwszego noworocznego dzieciątka. Niestety żaden z maluchów wystarczająco się nie pośpieszył i pierwsze dziecko w nowo rozpoczętym roku urodziło się dopiero dzień później – 2 stycznia. Była nim Rozalia Słota, córeczka państwa Emilii i Andrzeja Słotów z Buszkowiczek, mierząca 50 cm i ważąca 2300 g. Przyszła na świat dokładnie o g. 11.24. Za niecałą godzinę, bo o 12.17, dołączył do niej pierwszy urodzony w 2022 r. chłopczyk – Stefan Szostak, synek Joanny i Andrzeja Szostaków z Orłów. Stefanek w dniu narodzin ważył 3360 g i mierzył 56 cm. I Rozalka, i Stefan przyszli na świat przed wyznaczonym terminem. Oboje są też bardzo wyczekiwanymi pierwszymi[paywall] dziećmi swoich rodziców.

Dzień po narodzinach, 3 stycznia, szczęśliwym mamom i ich nawo narodzonym dzieciom wizytę złożyli gospodarz Przemyśla Wojciech Bakun oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sylwia Zub-Sobczuk. Życząc tym pierwszym, by ich pociechy pięknie rosły, przekazali też okolicznościowe listy gratulacyjne oraz symboliczne wyprawki w postaci pluszaków i pampersów. W wizycie towarzyszyli ponadto: kierownik klinicznego oddziału ginekologiczno-położniczego prof. Grzegorz Raba, kierowniczka oddziału neonatologicznego lek. Anna Wojnarowicz i położna oddziałowa Ewa Buczko.

Reklama

Przemyska lecznica przypomina wszystkim oczekującym na narodziny swoich dzieci rodzicom, że jest gotowa do przyjęcia zarówno pacjentek z ujemnym, jak i dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. – Strefa covidowa jest oddzielona od pozostałej części oddziału, ma osobne sale dla pacjentek, salę porodową i salę do cięć cesarskich. Nadal odbywają się też porody rodzinne, pod warunkiem oczywiście, że mama i osoba towarzysząca jej są „covid-ujemne”. Testy wykonujemy w szpitalu, zapewniamy też niezbędne środki ochrony osobistej – informuje Paweł Bugira, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama