Pierwszego w nowym, 2022 roku noworodka na przemyskiej porodówce przywitano dopiero 2 stycznia. Była nim Rozalka Słota. Niespełna godzinę później na świecie „zameldował się” tylko odrobinę młodszy od niej Stefanek Szostak. Oba maluchy i ich mamy odwiedził w szpitalu prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
W Nowy Rok, 1 stycznia, w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu niecierpliwie czekano na pierwszy w 2022 roku poród i przywitanie na świecie pierwszego noworocznego dzieciątka. Niestety żaden z maluchów wystarczająco się nie pośpieszył i pierwsze dziecko w nowo rozpoczętym roku urodziło się dopiero dzień później – 2 stycznia. Była nim Rozalia Słota, córeczka państwa Emilii i Andrzeja Słotów z Buszkowiczek, mierząca 50 cm i ważąca 2300 g. Przyszła na świat dokładnie o g. 11.24. Za niecałą godzinę, bo o 12.17, dołączył do niej pierwszy urodzony w 2022 r. chłopczyk – Stefan Szostak, synek Joanny i Andrzeja Szostaków z Orłów. Stefanek w dniu narodzin ważył 3360 g i mierzył 56 cm. I Rozalka, i Stefan przyszli na świat przed wyznaczonym terminem. Oboje są też bardzo wyczekiwanymi pierwszymi[paywall] dziećmi swoich rodziców.
Dzień po narodzinach, 3 stycznia, szczęśliwym mamom i ich nawo narodzonym dzieciom wizytę złożyli gospodarz Przemyśla Wojciech Bakun oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sylwia Zub-Sobczuk. Życząc tym pierwszym, by ich pociechy pięknie rosły, przekazali też okolicznościowe listy gratulacyjne oraz symboliczne wyprawki w postaci pluszaków i pampersów. W wizycie towarzyszyli ponadto: kierownik klinicznego oddziału ginekologiczno-położniczego prof. Grzegorz Raba, kierowniczka oddziału neonatologicznego lek. Anna Wojnarowicz i położna oddziałowa Ewa Buczko.
Przemyska lecznica przypomina wszystkim oczekującym na narodziny swoich dzieci rodzicom, że jest gotowa do przyjęcia zarówno pacjentek z ujemnym, jak i dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. – Strefa covidowa jest oddzielona od pozostałej części oddziału, ma osobne sale dla pacjentek, salę porodową i salę do cięć cesarskich. Nadal odbywają się też porody rodzinne, pod warunkiem oczywiście, że mama i osoba towarzysząca jej są „covid-ujemne”. Testy wykonujemy w szpitalu, zapewniamy też niezbędne środki ochrony osobistej – informuje Paweł Bugira, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze