Reklama

Roztańczona sobota. Spotkało się 240 pasjonatów tańca towarzyskiego [ZDJĘCIA]

Jak mawiał prof. Marian Wieczysty – legendarny nauczyciel tańca towarzyskiego – tańczyć może każdy. Maksyma ta przyświecała organizatorom Przemyskiej Gali Tanecznej – XXII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla”. Na parkiecie przemyskiej hali zaprezentowali się przedstawiciele różnych grup wiekowych – od najmłodszych, przez młodzież, na dorosłych tancerzach i seniorach kończąc.

Efektowne widowisko taneczne mieli okazję obejrzeć ci, którzy 5 listopada znaleźli się w hali sportowej przy ulicy Mickiewicza.

W ramach tegorocznej Przemyskiej Gali Tanecznej kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w tym Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT w kategoriach „Senior”.

– Celem naszej imprezy, jak i samej Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca i Szkoły Tańca „A-Z” jest popularyzowanie tańca, szczególnie tańca towarzyskiego. Dlatego to właśnie taniec i tancerze byli bohaterami naszej gali – mówi Aleksandra Sołga, szefowa[paywall] Szkoły Tańca „A-Z”, która wraz z Przemyską Fundacją Rozwoju Tańca była organizatorem wydarzenia.

Reklama


Tego dnia w hali sportowej królowały eleganckie, barwne stroje typowe dla tańców standardowych i latynoskich. Wyjątkową atmosferę udało się stworzyć nie tylko dzięki nim i towarzyszącej tańcowi muzyce, ale też dzięki efektownym dekoracjom i oświetleniu.

Na parkiecie oglądać można było tańce towarzyskie standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskie (samba, cza-cza, rumba, paso doble, jive ). Łącznie w turnieju i mistrzostwach wzięło udział około 240 tancerzy z kilkunastu szkół i klubów tanecznych.

Do tanecznego współzawodnictwa stanęły pary, ale też solistki. Jednym słowem pasjonaci tańca towarzyskiego z różnych regionów kraju, w tym większości klubów podkarpackich.

Rywalizacja odbyła się na różnych poziomach tanecznych, a wśród tańczących byli m.in. najlepsi tancerze reprezentujący Podkarpacie nie tylko na arenie krajowej, ale też międzynarodowej.

Łącznie rywalizowano aż w 30 konkurencjach. Na najlepszych czekały puchary, medale i dyplomy. Wysiłki tańczących publiczność raz po raz nagradzała gromkimi brawami.

Roztańczeni jesienią         

Uzupełnieniem rozgrywek sportowych były oczywiście pokazy w wykonaniu początkujących młodych tancerzy z różnych klubów tanecznych – „Podkarpackich Talencików” (tańce towarzyskie) oraz utytułowanych zespołów, jak „Azetki” i „Angels”, a  także grup hobbystycznych, ze Szkoły Tańca „A-Z”, promujących tańce karaibskie.

Współorganizatorami wydarzenia byli: PCKiN „Zamek”, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Okręg Podkarpacki PTT i  MDance Przemyśl.

Mimo że na parkiecie nie zdążył jeszcze opaść kurz po sobotnich zmaganiach, organizatorzy już szykują się do kolejnego tanecznego święta, jakim będzie projekt „Roztańczeni Jesienią”, obejmujący różne grupy wiekowe, w szczególności dorosłych i seniorów.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama