Jak mawiał prof. Marian Wieczysty – legendarny nauczyciel tańca towarzyskiego – tańczyć może każdy. Maksyma ta przyświecała organizatorom Przemyskiej Gali Tanecznej – XXII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla”. Na parkiecie przemyskiej hali zaprezentowali się przedstawiciele różnych grup wiekowych – od najmłodszych, przez młodzież, na dorosłych tancerzach i seniorach kończąc.
Efektowne widowisko taneczne mieli okazję obejrzeć ci, którzy 5 listopada znaleźli się w hali sportowej przy ulicy Mickiewicza.
W ramach tegorocznej Przemyskiej Gali Tanecznej kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w tym Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT w kategoriach „Senior”.
– Celem naszej imprezy, jak i samej Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca i Szkoły Tańca „A-Z” jest popularyzowanie tańca, szczególnie tańca towarzyskiego. Dlatego to właśnie taniec i tancerze byli bohaterami naszej gali – mówi Aleksandra Sołga, szefowa[paywall] Szkoły Tańca „A-Z”, która wraz z Przemyską Fundacją Rozwoju Tańca była organizatorem wydarzenia.
Tego dnia w hali sportowej królowały eleganckie, barwne stroje typowe dla tańców standardowych i latynoskich. Wyjątkową atmosferę udało się stworzyć nie tylko dzięki nim i towarzyszącej tańcowi muzyce, ale też dzięki efektownym dekoracjom i oświetleniu.
Na parkiecie oglądać można było tańce towarzyskie standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskie (samba, cza-cza, rumba, paso doble, jive ). Łącznie w turnieju i mistrzostwach wzięło udział około 240 tancerzy z kilkunastu szkół i klubów tanecznych.
Do tanecznego współzawodnictwa stanęły pary, ale też solistki. Jednym słowem pasjonaci tańca towarzyskiego z różnych regionów kraju, w tym większości klubów podkarpackich.
Rywalizacja odbyła się na różnych poziomach tanecznych, a wśród tańczących byli m.in. najlepsi tancerze reprezentujący Podkarpacie nie tylko na arenie krajowej, ale też międzynarodowej.
Łącznie rywalizowano aż w 30 konkurencjach. Na najlepszych czekały puchary, medale i dyplomy. Wysiłki tańczących publiczność raz po raz nagradzała gromkimi brawami.
Uzupełnieniem rozgrywek sportowych były oczywiście pokazy w wykonaniu początkujących młodych tancerzy z różnych klubów tanecznych – „Podkarpackich Talencików” (tańce towarzyskie) oraz utytułowanych zespołów, jak „Azetki” i „Angels”, a także grup hobbystycznych, ze Szkoły Tańca „A-Z”, promujących tańce karaibskie.
Współorganizatorami wydarzenia byli: PCKiN „Zamek”, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Okręg Podkarpacki PTT i MDance Przemyśl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze