Najprawdopodobniej już za kilka dni rozpoczną się pierwsze prace ziemne przy budowie nowego Oddziału Celnego w Krównikach pod Przemyślem, podległego Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu. 29 lipca br. podpisana został umowa na wykonawstwo.
– Głównym założeniem tej długo oczekiwanej inwestycji jest stworzenie optymalnych warunków kompleksowej obsługi przedsiębiorców dokonujących obrotu towarowego z zagranicą oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, obsługujących przedsiębiorców – powiedziała Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego z Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
Inwestycja ma umożliwić dokonywanie odpraw celnych, zapewnić całodobową obsługę elektronicznych zgłoszeń celnych oraz karnetów TIR i ATA a także obsługę firm zlokalizowanych w strefach ekonomicznych i okolicznych operatorów logistycznych.
Zakres robót obejmuje m.in. budowę budynku biurowo-magazynowego z częścią kontrolno-magazynową przeznaczoną do rewizji pojazdów oraz składowania zatrzymanych towarów, budowę budynków pomocniczych oraz infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, w tym dróg i parkingów dla samochodów ciężarowych i osobowych.
– Ta inwestycja to nie tylko przykład działań KAS podnoszących jakość świadczonych usług przy jednoczesnej profesjonalizacji kontroli, ale także pobudzania gospodarki poprzez tworzenie atrakcyjnych logistycznie i kompleksowych miejsc obsługi międzynarodowego obrotu towarowego – powiedział tuż po podpisaniu umowy dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dzięki za udostępnienie tych informacji. Bardzo podoba mi się Twój post na blogu.[URL=https://ratemycompany.io]rate my company[/URL]
ciekawe czy ktos badał wpływ tej inwestycji na rezerwat przyrody Szachownica w Krównikach...bardzo wątpie...
Wygląda ekstra-ordynaryjnie
Dzięki za udostępnienie tych informacji. Bardzo podoba mi się Twój post na blogu.[URL=https://ratemycompany.io]rate my company[/URL]
ciekawe czy ktos badał wpływ tej inwestycji na rezerwat przyrody Szachownica w Krównikach...bardzo wątpie...