17 maja br. w sali gimnastycznej budynku przy ul. Ratuszowej 1, gdzie kiedyś mieściło się Gimnazjum nr 2, a obecnie wydziały urzędu miejskiego, ruszy nowy punkt szczepień populacyjnych. Wszystko dzięki współpracy władz miasta i Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Mimo że pierwsi pacjenci odwiedzą punkt w poniedziałek, 17 maja br., można się już rejestrować na szczepienia tam.
Jak poinformował rzecznik prasowy przemyskiego szpitala Paweł Bugira, dostępne będą 2-dawkowe szczepionki firm Pfizer i Moderna oraz 1-dawkowa firmy Johnson&Johnson.
Cały czas oczywiście funkcjonują[paywall] punkty w przychodni przy ul. Sportowej 6 oraz w szpitalu wojewódzkim przy ul. Monte Cassino.
– Do końca minionego tygodnia w punktach szczepień prowadzonych przez nasz szpital wykonano w sumie 12 tys. 680 iniekcji. Ponad 2 tysiące 700 osób otrzymało już dwie dawki szczepionki – powiedział P. Bugira.
Od 9 maja br. rejestrować się na szczepienie mogą już wszystkie osoby pełnoletnie. Od 10 maja br. osoby z niepełnosprawnościami – wraz z opiekunami – mogą zaszczepić się w powszechnych punktach szczepień bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
Dodatkowo szczepienia będą mogły odbywać się też m.in. na warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.
Jak się zarejestrować na szczepienie?
*telefonicznie: (16) 736 05 00 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 14.30);
*przez ogólnopolską infolinię: 989;
*przez Internetowe Konto Pacjenta: pacjent.gov.pl;
*wysyłając SMS na numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści: SzczepimySie.
Jak się przygotować do szczepień?
*wyśpij się przed szczepieniem – sen korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego;
*ogranicz alkohol – na kilka dni przed szczepieniem, ale też i po przyjęciu preparatu zmniejsz ilości, a najlepiej w ogóle nie spożywaj alkoholu;
*bądź aktywny fizycznie przed szczepieniem – ćwiczenia poprawiają sprawność organizmu;
*nie musisz być na czczo przed przyjęciem szczepionki – w dniu szczepienia spożyj normalnie wszystkie posiłki;
*nie odstawiaj na własną rękę leków, które regularnie przyjmujesz – skonsultuj to z lekarzem; *sumiennie wypełnij kwestionariusz przed szczepieniem – przed przyjęciem preparatu zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety medycznej. Nie zatajaj żadnej informacji!;
*odczekaj po szczepieniu w punkcie szczepień minimum 15 minut – to dla Twojego bezpieczeństwa;
*nie obawiaj się niepożądanych odczynów poszczepiennych. Najczęściej mają one łagodny przebieg, a występują rzadko. Może się zdarzyć, że po przyjęciu szczepionki będziesz miał np. zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub niewielką gorączkę. Te objawy powinny ustąpić w ciągu 1 – 3 dni. W przypadku większego dyskomfortu możesz wziąć po szczepieniu lek przeciwgorączkowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No i niech se rusza, jednakowoż:POLACY NAJMNIEJ SKŁONNI ZE WSZYSTKICH EUROPEJCZYKÓW DO PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI COVID-19 - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM
Kiedy ruszy punkt udzielania pomocy medycznej .
No i niech se rusza, jednakowoż:POLACY NAJMNIEJ SKŁONNI ZE WSZYSTKICH EUROPEJCZYKÓW DO PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI COVID-19 - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM
Kiedy ruszy punkt udzielania pomocy medycznej .