Zalane domy, firmy, pola, gospodarstwa. Straty są wciąż trudne do oszacowania, ale już dziś wiadomo, że ogromne. Trzeba pomóc!
Na trudną sytuację zareagowano natychmiast. Dzisiaj, 27 czerwca, zainicjowano już 2 zbiórki.
***
Jako że do powodzi i podtopień doszło w wielu miejscowościach archidiecezji przemyskiej, Kościół napisał: prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej".
Akcja rusza 5 lipca, w kościołach zostanie zapowiedziana jutro. Zebrane ofiary duchowni przekażą do Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
***
Ruszyła też internetowa zbiórka. Wszystkie środki mają zostać przekazane mieszkańcom Birczy i posłużyć na zakup materiałów potrzebnych do odbudowania choć części szkód.
Akcję poparli: prezydent Wojciech Bakun, radni "Wspólnie dla Przemyśla", Orlik Przemyśl, SRS ORLEN Upstream, Stowarzyszenie Róża Wiatrów, Przemyskie Morsy, Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro, MKS Polonia Przemyśl, Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS w Przemyślu, Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl i Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Kmiecie.
"Drodzy Państwo to naprawdę sytuacja bardzo krytyczna, mieszkańcy Birczy stracili swoje dorobki życia, nie bądźmy obojętni otwórzmy swoje serca na nich ich rodziny i pokażmy że w prawdziwym żywiole jesteśmy spójni, pomocni oraz działamy razem" - napisał radny Marcin Kowalski.
LINK DO ZBIÓRKI
***
Nasi dziennikarze byli na miejscu i na własne oczy widzieli ogrom zniszczeń. Mimo dramatycznej sytuacji mieszkańcy Birczy przyjęli nas z wielką otwartością i zaufaniem. Dziękujemy za przesłane nagrania. Mamy nadzieję, że pokazanie tych obrazów poruszy Państwa serca.
san
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może kościół i politycy zaczną coś w końcu mówić o tym:YOUTUBE.COM - SZANUJMY BOŻE STWORZENIEDLACZEGO KATOLICY POWINNI BYĆ WEGETARIANAMI - UTYLITYMON.BLOGSPOT.COMJEDZENIE MIĘSA NISZCZY ŚRODOWISKO 4 FAKTY - BLOG.VIVA.ORG.PLYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM
Nie zastanawia Was,że w każdym przypadku w naszym regionie i mieście kiedykolwiek ogłaszana jest publiczna zbiórka zawsze jest Kościól.Ale nigdy z tej zbiórki sie nie rozlicza .Kasę podobno przekazuje tylko czy ta kasa dociera do potrzebujących.Ostatnie przypadki z naszym szpitalem i deklarowana pomoc Kościoła znacznie mijały się fakty z deklaracjami.Jestem za pomaganiem potrzebującym .Na tym polega więź międzyludzka. Ale zbierajmy te pieniądze bez pośrednictwa Kościoła.Są inne instytucje i grupy aktywistów,które w całości co zebrali zawsze przekazują potrzebujacym.Ja osobiście zdecydowanie tylko im ufaj jeżeli chodzi o kase.A Pan Prezydent godnie i na miejscu.Bądźmy wszyscy razem w trudnych chwilach i ufajmy sobie.
Zamiast pisać kolejne brednie drogi JUDO TADEUSZU zorganizuj zbiórkę wśród bliskich i znajomych oraz przekaż w formie jaką wybierzesz dla najbardziej potrzebujących z wybranej przez ciebie miejscowości , możesz pominąć nielubiany Caritas. Przestań chłopie nawet w takiej sytuacji wypisywać totalne głupstwa , zapewniam że nikt ciebie nie będzie rozliczać z przekazanej kwoty pieniędzy.
A dałeś przynajmniej grosz w tej zbiórce podejrzewam że nie to PO co zabierasz głos lewacki trollu
Co taki siun z przemyśla, może napisać jak ma zaprogramowany móżdżekTADEUSZ ma rację, kościół sie wpierdala tam gdzie nie powinien.A cham będzie chamem, na wieki wieków Amen
Zgadzam się, Tadeuszu, w pełnej rozciągłości - gdzie kasa tam zawsze wzmożone zainteresowanie KK. Pamiętam słynną zbiórkę Ojca Biznesmena na ratowanie Stoczni Gdańskiej, zagmatwane losy milionów zebranych dla rodzin kilkudziesięciu ofiar zawalenia dachu w hali w Katowicach, miliony, które rozpłynęły się w "kosztach administracyjnych i organizacji" niektórych zbiórek, pobory funkcyjnych organizatorów na poziomie wynagrodzenia ministra etc. etc. Ludziom w potrzebie bezwzględnie należy pomagać, ale najlepiej z dala od tych, którzy krzywo patrzą na to, że kto śmie ich sprawdzać i patrzeć na ręce, niekiedy uświęcone...
A może kościół i politycy zaczną coś w końcu mówić o tym:YOUTUBE.COM - SZANUJMY BOŻE STWORZENIEDLACZEGO KATOLICY POWINNI BYĆ WEGETARIANAMI - UTYLITYMON.BLOGSPOT.COMJEDZENIE MIĘSA NISZCZY ŚRODOWISKO 4 FAKTY - BLOG.VIVA.ORG.PLYOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM
Nie zastanawia Was,że w każdym przypadku w naszym regionie i mieście kiedykolwiek ogłaszana jest publiczna zbiórka zawsze jest Kościól.Ale nigdy z tej zbiórki sie nie rozlicza .Kasę podobno przekazuje tylko czy ta kasa dociera do potrzebujących.Ostatnie przypadki z naszym szpitalem i deklarowana pomoc Kościoła znacznie mijały się fakty z deklaracjami.Jestem za pomaganiem potrzebującym .Na tym polega więź międzyludzka. Ale zbierajmy te pieniądze bez pośrednictwa Kościoła.Są inne instytucje i grupy aktywistów,które w całości co zebrali zawsze przekazują potrzebujacym.Ja osobiście zdecydowanie tylko im ufaj jeżeli chodzi o kase.A Pan Prezydent godnie i na miejscu.Bądźmy wszyscy razem w trudnych chwilach i ufajmy sobie.
Zamiast pisać kolejne brednie drogi JUDO TADEUSZU zorganizuj zbiórkę wśród bliskich i znajomych oraz przekaż w formie jaką wybierzesz dla najbardziej potrzebujących z wybranej przez ciebie miejscowości , możesz pominąć nielubiany Caritas. Przestań chłopie nawet w takiej sytuacji wypisywać totalne głupstwa , zapewniam że nikt ciebie nie będzie rozliczać z przekazanej kwoty pieniędzy.