Reklama

Ruszyły e-wizyty w ZUS. Swoją sprawę załatwisz bez wychodzenia z domu

19 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził tzw. e-wizyty, dzięki którym klienci, zamiast iść do oddziału ZUS w swoim miejscu zamieszkania, mogą się umówić z ekspertem na zdalną konsultację. Zainteresowanie jest duże, najwięcej zapytań dotyczy emerytur i rent, spraw związanych z pomocą w ramach Tarczy 5.0, niewiele mniej wypłaty zasiłków.

E-wizyta to ważne udogodnienie w trudnym czasie pandemii. Jest to nic innego, jak wideorozmowa z pracownikiem ZUS, do której potrzebujemy komputera lub smartfona z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Można się na nią umówić w[paywall]  dni robocze, w godzinach 9 – 14.30. Ekspert, z którym się połączymy, może nam poświęcić nie więcej niż 20 minut.

– Podczas e-wizyty nasi eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. To nowa usługa, dzięki której można załatwić sprawę w z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu – informuje regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim Wojciech Dyląg.

– Klienci z terenu powiatów przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego mogą się umówić na takie wirtualne spotkanie z pracownikiemrzeszowskiego oddziału ZUS, który będzie miał dostęp do tych samych danych, jakie mają pracownicy ZUS w Przemyślu, Przeworsku, Jarosławiu i Lubaczowie i po okazaniu dokumentu tożsamości będzie w stanie udzielić informacji w konkretnej, indywidualnej sprawie – zapewnia.



W przypadku zmiany planów umówioną e-wizytę zawsze możemy odwołać. Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji terminu spotkania online oraz w samym dniu e-wizyty otrzymamy też link do rezygnacji z e-wizyty. Możemy z niego skorzystać, jeśli coś nam wypadło lub już nie potrzebujemy konsultacji. Dzięki temu zwolnimy miejsce dla kogoś innego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Monia - niezalogowany 2020-11-09 00:44:39

    Zamknąć wszystko niech petenci nie roznosza  zarazy  a pracowników ma urlopy i   l-4 jak tak jest super  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Prawda - niezalogowany 2020-11-09 09:41:36

    tak i niech biorą pieniądze za nic... już teraz biorą i nic nie robią

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sophie - niezalogowany 2020-11-09 10:28:03

    It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commentators here!  Coming on hot game https://www.sims4-cheats.com/and choose a type of house for your sims  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama