Reklama

Ruszyły „Przeworskie Koncerty Kameralne”

25/06/2021 15:18

6 czerwca wystartował cykl Przeworskie Koncerty Kameralne. Wydarzenie zainaugurował występ Wioletty Fludy-Tkaczyk i Piotra Laty. Impreza rozpisana jest na czerwiec i lipiec, a w jej ramach odbędą się jeszcze 4 koncerty. Najbliższy już 20 czerwca.

Pierwszy koncert cyklu już za nami. 6 bm. w sali balowej Pałacu Lubomirskich Muzeum w Przeworsku, w programie, na który złożyły się utwory B. Gooodmana, A. Piazzzoli czy S. Szczepanowskiego, wystąpili fortepianistka Wioletta Fluda-Tkaczyk i klarnecista Piotr Lato. W gronie słuchaczy tej niepowtarzalnej uczty melomana, ograniczonym[paywall] niestety ze względu na obostrzenia sanitarne, obecni byli starosta przeworski Bogusław Urban oraz przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak. Ci, którzy przeoczyli to wydarzenie, mogą żałować, choć pocieszyć powinien ich fakt, że muzyki najlepszego sortu posłuchać będzie można w Przeworsku jeszcze do końca lipca. Najbliższy występ Wioletty Fludy-Tkaczyk, tym razem z barytonem Sebastianem Szumskim, zaplanowano już na 20 czerwca. Tydzień później fortepianistce towarzyszyć będzie Dawid Biwo – bas, a następnie w dwutygodniowych odstępach flecistka Martyna Klupyś-Radny, a potem akordeonista Wiesław Ochwat. Wstęp na koncerty jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – można je rezerwować pod numerem telefonu 16 628 44 04 wew. 29. Projekt „Przeworskie Koncerty Kameralne” realizowany jest  w ramach Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku 2021, a honorowy patronat nad cyklem objęli wspomniany starosta B. Urban oraz burmistrz Przeworska Leszek Kisiel.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama