Reklama

Rysa na anielskiej duszy

24/01/2018 07:51

Reportaż Bertolda Kittela wyemitowany w programie Superwizjer wywołał burzę. Po raz pierwszy mogliśmy w akcji zobaczyć młodych ludzi, ze stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, sławiących Hitlera z okazji jego urodzin. Robią to – czy tego chcemy czy nie – nasi rodacy. W kraju ponad sześciu milionów ofiar, w kraju najboleśniej doświadczonym przez hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej, w którym nadal nocą ludzi budzą koszmary obozów koncentracyjnych, łapanek, rozstrzeliwań, bombardowań – grupa Polaków sławi największego zbrodniarza w historii ludzkości.

W głowie się nie mieści. Można ich nazwać (jak większość rozdyskutowanych komentatorów) po prostu idiotami, ale to byłoby najprostsze rozwiązanie. Opozycja atakuje rządzących za poszerzenie marginesu skrajnych zachowań narodowych czy wręcz nacjonalistycznych. Rządzący bronią się, twierdząc, że wszystko jest pod kontrolą, a opozycja prowadzi brudną grę.

Nowy minister MSWiA Joachim Brudziński, w przeciwieństwie do swego poprzednika – zadziałał szybko. Na drugi dzień po wyemitowaniu programu zlecił organom ścigania dochodzenie. Dyskutować łatwo. O wiele trudniej odpowiedzieć na pytania: na jakim podglebiu ci młodzi ludzie się wychowali? Jakie są ich biografie? Jakie doświadczenia osobiste doprowadziły ich do takiej aberracji światopoglądowej? I – co może najważniejsze – kto ich zaniedbał: dom, rodzina, szkoła, Kościoły, system penitencjarny, państwo? Kto ich politycznie kokietuje, zamiast rozliczać za łamanie prawa i konstytucji?

Jestem przekonany, że odpowiedzi są bez porównania ważniejsze niż tocząca się od kilku dni młócka polityczna. Bertold Kittel przypomniał nam, że jako społeczeństwo i naród nie jesteśmy jak jeden mąż aniołami. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kalnikow_534 2018-01-24 09:24:40

    Po internetach krążą zdjęcia i filmiki, na których członkowie tego "stowarzyszenia" stoja ramię w ramię z czołowymi politykami PIS w czasie konwencji wyborczych. Ale tego nasza władza raczej nie zauważy...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-01-24 10:14:58

    A nasi rodzimi rekonstruktorzy i czciciele koryta Sanu.To kto?Maja wodzów,mają odpowiednie hasła,które odpowiedno skandują przy różnych okazjach i uroczystościach w mieście.Tak się tylko pytam.Wiem jedno.Harcerzami nie są.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    marcin.gwizdal_975 2018-01-24 15:32:44

    Niestety, wszędzie znajdą się politycy i działacze dla których władza stanowi cel sam w sobie. Zostają wybrani, a potem trzymają się kurczowo stołków, aby za wszelką cenę utrzymać się przy profitach i przywilejach. Niestety, mężów stanu takich jak kiedyś był chociażby, Witos, współcześnie dramatycznie wprost brakuje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości