Reportaż Bertolda Kittela wyemitowany w programie Superwizjer wywołał burzę. Po raz pierwszy mogliśmy w akcji zobaczyć młodych ludzi, ze stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, sławiących Hitlera z okazji jego urodzin. Robią to – czy tego chcemy czy nie – nasi rodacy. W kraju ponad sześciu milionów ofiar, w kraju najboleśniej doświadczonym przez hitlerowskie Niemcy w czasie II wojny światowej, w którym nadal nocą ludzi budzą koszmary obozów koncentracyjnych, łapanek, rozstrzeliwań, bombardowań – grupa Polaków sławi największego zbrodniarza w historii ludzkości.
W głowie się nie mieści. Można ich nazwać (jak większość rozdyskutowanych komentatorów) po prostu idiotami, ale to byłoby najprostsze rozwiązanie. Opozycja atakuje rządzących za poszerzenie marginesu skrajnych zachowań narodowych czy wręcz nacjonalistycznych. Rządzący bronią się, twierdząc, że wszystko jest pod kontrolą, a opozycja prowadzi brudną grę.
Nowy minister MSWiA Joachim Brudziński, w przeciwieństwie do swego poprzednika – zadziałał szybko. Na drugi dzień po wyemitowaniu programu zlecił organom ścigania dochodzenie. Dyskutować łatwo. O wiele trudniej odpowiedzieć na pytania: na jakim podglebiu ci młodzi ludzie się wychowali? Jakie są ich biografie? Jakie doświadczenia osobiste doprowadziły ich do takiej aberracji światopoglądowej? I – co może najważniejsze – kto ich zaniedbał: dom, rodzina, szkoła, Kościoły, system penitencjarny, państwo? Kto ich politycznie kokietuje, zamiast rozliczać za łamanie prawa i konstytucji?
Jestem przekonany, że odpowiedzi są bez porównania ważniejsze niż tocząca się od kilku dni młócka polityczna. Bertold Kittel przypomniał nam, że jako społeczeństwo i naród nie jesteśmy jak jeden mąż aniołami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po internetach krążą zdjęcia i filmiki, na których członkowie tego "stowarzyszenia" stoja ramię w ramię z czołowymi politykami PIS w czasie konwencji wyborczych. Ale tego nasza władza raczej nie zauważy...
A nasi rodzimi rekonstruktorzy i czciciele koryta Sanu.To kto?Maja wodzów,mają odpowiednie hasła,które odpowiedno skandują przy różnych okazjach i uroczystościach w mieście.Tak się tylko pytam.Wiem jedno.Harcerzami nie są.
Niestety, wszędzie znajdą się politycy i działacze dla których władza stanowi cel sam w sobie. Zostają wybrani, a potem trzymają się kurczowo stołków, aby za wszelką cenę utrzymać się przy profitach i przywilejach. Niestety, mężów stanu takich jak kiedyś był chociażby, Witos, współcześnie dramatycznie wprost brakuje.
''W chwili obecnej cywilizowane narody niepotrzebnie utrzymują tak wiele rzeźni dla zabijania niewinnych zwierząt. Gdy wrogowie atakują jakiś naród i dokonują masowej rzezi jego obywateli, wówczas masakrę tą należy uważać za reakcję za grzeszne działania tych obywateli'' - PRABHUPADA
''Hitler traktował ludzi ''tylko'' tak jak ludzie traktują zwierzęta'' - CHARLES PATTERSON
''Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta'' - THEODOR ADORNOYOUTUBE.COM - TO TYLKO ZWIERZĘTA
''Gdzieś podczas tego rozkosznego, letniego poranka, zarzynane są zwierzęta. Treblinka jest wszędzie'' - CHARLES PATTERSON
''Nasze wnuki zapytają nas pewnego dnia: Gdzie byliście podczas holokaustu zwierząt? Co uczyniliście przeciwko temu okrucieństwu? Nie będziemy mogli się usprawiedliwić po raz drugi, że nic o tym nie wiedzieliśmy'' - HELMUT KAPLAN
P.s''A prawdy nie dowiesz się nawet w prawdzie''ZIELONE ŻABKI - GAZETY - TEKSTOWO.PL
Dzisiaj w tv info , pokazano właśnie dokładnie cos innego , o czym napisałeś .
LEWACY I LIBERAŁOWIE, to przecież tzw. rządy PO i Podnóżka PSL przez 8 lat swych antypolskich tzw."rządów" ograniczały lekcje historii w szkołach , twierdzą że je to zbędny przedmiot . TVn antypolska tv nakręciła ten materiał w lipcu 2017 r. Pytanie brzmi , dlaczego to dopiero w styczniu 2018 , a więc po upływie pół roku wyemitowano go w tej śmiesznej telewizji? A dlatego ,że został on nakręcony na zamówienie z Berlina , przez antypolskie siły . Pokazano go w momencie , gdy do Polski przyjeżdża wiceprezydent USA , który wcześnie jak wiadomo był w Paryżu , Londynie , Davos , a teraz w Warszawie . Czyli , olał Niemcy . I to ich boli . 2 SPRAWA. gdyby to ktoś wiedział o rzekomym czy faktycznym przestępstwie i przez pół roku/ 6 miesięcy / ukrywał ten fakt , to na pewno zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej . TVN TAK WŁAŚNIE ZROBIŁ . TO NALEŻY TĘ TV I OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA TEN FAKT RÓWNIEŻ POCIĄGNĄĆ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNE
Wymagamy od społeczeństwa doskonałości, co jest nieosiągalne. Słusznie burzymy się na wszelkie przejawy zła i niegodziwości, ale nikt nie pomyśli jak to zmienić, jak to naprawić. Zrzucamy winę na innych, gdy tymczasem sami nie potrafimy stworzyć doskonałego świata. Z wadliwych części nie da się stworzyć mechanizmu, który będzie niezawodny. Zamiast się nawzajem obwiniać, może zacząć szukać właściwego rozwiązania?
Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.http://www.nigdywiecej.org/pdf/pl/BRUNATNA_KSIEGA_2011-2012.pdf
Po internetach krążą zdjęcia i filmiki, na których członkowie tego "stowarzyszenia" stoja ramię w ramię z czołowymi politykami PIS w czasie konwencji wyborczych. Ale tego nasza władza raczej nie zauważy...
A nasi rodzimi rekonstruktorzy i czciciele koryta Sanu.To kto?Maja wodzów,mają odpowiednie hasła,które odpowiedno skandują przy różnych okazjach i uroczystościach w mieście.Tak się tylko pytam.Wiem jedno.Harcerzami nie są.
Niestety, wszędzie znajdą się politycy i działacze dla których władza stanowi cel sam w sobie. Zostają wybrani, a potem trzymają się kurczowo stołków, aby za wszelką cenę utrzymać się przy profitach i przywilejach. Niestety, mężów stanu takich jak kiedyś był chociażby, Witos, współcześnie dramatycznie wprost brakuje.