Reklama

Rzeszów: Prezydent Duda spotkał się z prezydentem Zełenskim

Prezydent Wołodymyr Zełenski wracał dziś do Ukrainy po wizycie w USA, pierwszej międzynarodowej wyprawie od 24 lutego.

– Rozmowy w cztery oczy oraz spotkanie delegacji pod przewodnictwem prezydentów trwały dwie godziny. Prezydent Ukrainy poinformował Prezydenta RP o szczegółach wizyty w USA. Przywódcy omówili też stan dwustronnych stosunków polsko-ukraińskich w obliczu trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę – relacjonuje Kancelaria Prezydenta RP.


Relacje ze spotkania można znaleźć w mediach społecznościowych obu głów państw.


Prezydenci @AndrzejDuda i @ZelenskyyUa spotkali się dziś w Rzeszowie ???????????????????? pic.twitter.com/q1wXE4lB3A

Reklama
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) December 22, 2022



– Po drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy – Prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu pełnoskalowej wojny. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i współpracę na poziomie międzynarodowym w 2023 roku. Dziękuję @prezydent_pl za stałe i konsekwentne wsparcie! – napisał po ukraińsku, polsku i angielsku Prezydent Ukrainy.


Jest też nagranie z powitania przywódcy Ukrainy w Rzeszowie. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama