Reklama

Są nowe władze Przemyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W magistracie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Przemyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W trakcie doszło do wyborów nowych władz.

Dla przemyskiej RDPP to czwarta kadencja. To żadna nowość, bo podobne rady działają w większości samorządów lokalnych[paywall]. Ich głównymi zadaniami są: wyrażanie opinii w sprawach dotyczących stosowania ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej i organizacjami pożytku publicznego, zbieranie i dokonywanie analizy informacji o prowadzonych kontrolach i ich skutkach, uczestniczenie w postępowaniu kontrolnym, wyrażanie opinii w sprawach zadań publicznych czy zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz organizacje kościelne i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.

W skład Przemyskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wchodzi pięcioro radnych, dwóch przedstawicieli magistratu oraz dziewięcioro przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ci pierwsi to: Bogumiła Nowak (SLD), Tomasz Leszczyński (Wspólnie dla Przemyśla), Bartłomiej Barczak (Regia Civitas), Andrzej Berestecki (PiS) oraz Tomasz Schabowski (KO). Wśród reprezentantów drugiej grupy znaleźli się: zastępca prezydenta miasta Bogusław Świeży oraz pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych Robert Gawlik. Dziewięcioro przedstawicieli organizacji pozarządowych to: Anna Krewko, Krystyna Makara, Agata Grochoła, Aleksandra Majka, Krystyna Czajkowska, Małgorzata Sielska, Jacek Podwyszyński, Adam Wąsowicz i Krystian Bobala.

Reklama

Wybór nowych władz

Podczas pierwszego posiedzenia odbyły się wybory nowych władz. Przewodniczącą rady została Krystyna Czajkowska, wiceprzewodniczącym – Jacek Podwyszyński, sekretarzem – Adam Wąsowicz, zaś przedstawicielem rady do zespołu ds. inicjatywy lokalnej – Krystian Bobala.

– Podczas spotkania zgłosiliśmy już pierwsze wnioski. Jak choćby ten o uaktualnienie adresów poczty elektronicznej organizacji pozarządowych działających w naszym mieście. Mówiliśmy także o inicjatywach lokalnych, współpracy pomiędzy organizacjami, pomocy organizacjom, zwłaszcza tym nowo powstałym i rozwijającym się – wyliczył J. Podwyszyński.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tuman - niezalogowany 2020-02-13 17:46:40

    po co ta rada...rada po to zeby radzic o tym co zrobić zeby w przemyślu bylo lepiej ....a to po co place podatki zeby urzednicy zatrudnieni w um  robili dobrze dla przemyśla nie robią tego, jest rada ktora nic nie bierze hajsu i robi robotę za urzednikow...aaa to trzeba urzędników odpowiedzialnych za tą działkę zwolnić ...coś mi tu smierdzi    kolesiostwem ...inaczej towarzystwo wzajemnej adoracji...no może mi ktoś oświeci  bo nie kumam czaczy.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ferdek - niezalogowany 2020-02-13 18:05:53

    Co to kurde jest?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2020-02-14 09:17:04

    Ottt Przemyślanie, tylko narzekać i krytykować z szukaniem spisku. Rada ma za zadanie pomagać organizacjom pozarządowym działającym w Przemyślu i być m.in łącznikiem z UM.  Zamiast popierać, to tylko potrafimy krytykować, stań kolego przed lustrem i zadaj sobie pytanie "co zrobiłem dla miasta i mieszkańców?, jaką inicjatywę zrealizowałem?, co wykonałem własnymi rękoma, by żyło się lepiej?, jak pomogłem innym" Podatki każdy płaci i to żaden zaszczyt! Kolesiostwo? - rada wybrana w głosowaniu! Są to osoby, które robią i chcą robić wiele w tym mieście dla mieszkańców!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama