Pięćdziesiąt lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przyrzeczenia dotrzymali, czego dowodem była uroczystość w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy, która miała miejsce w środę, 14 czerwca.
Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt lat, zostali uhonorowani dyplomami i Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Dekoracji dostojnych jubilatów w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Anna Wilk, zastępca wójta gminy Wiązownica. Złożyła jednocześnie życzenia wielu wspólnych lat w zdrowiu, pomyślności, pozbawionych trosk, a także tego, by doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy.
Dostojni jubilaci otrzymali również[paywall] kwiaty oraz drobne upominki z rąk Barbary Sochy, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
Złote gody świętowało 19 par małżeńskich:
Halina i Władysław Brodowiczowie, Janina i Kazimierz Brzani, Stanisława i Józef Dominikowie, Helena i Jan Drobni, Janina i Stanisław Dudkowie, Czesława i Jan Jakubkowie, Maria i Piotr Kaniowie, Józefa i Adam Karczmarzowie, Halina i Marian Kochanowiczowie, Maria i Tadeusz Kornakowie, Danuta i Józef Krubowie, Bogusława i Antoni Magrysiowie, Stanisława i Stanisław Pęcakowie, Maria i Jan Piwowarowie, Kazimiera i Michał Rokoszowie, Genowefa i Jerzy Sobieccy, Teresa i Stanisław Szczepankowie, Zofia i Czesław Wojnarowie oraz Lucyna i Marek Zdanowscy.
W przeżywaniu tak doniosłych chwil seniorom towarzyszyli wójt gminy Wiązownica Krzysztof Strent, skarbnik gminy Witold Dorosz i proboszcz parafii w Wiązownicy ks. Jan Bober, który udzielił małżonkom szczególnego błogosławieństwa na dalsze lata wspólnego życia.
Tę podniosłą chwilę uczczono lampką szampana. Były gratulacje, życzenia, wspólny śpiew i tańce, a uroczystość zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze