W przedostatni czwartek listopada sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie była świadkiem sentymentalnej i wzruszającej uroczystości złotych godów, które świętowało 7 par z terenu miasta.
Uroczystość przypieczętowująca 50-letni, a nawet dłuższy małżeński staż zawsze jest okazją do wspomnień. Nie inaczej było tym razem. Małżonkowie wspominali wspólnie przeżyte lata, przeplatając te retrospekcje żartami na temat minionych czasów. Pamięcią do przeszłości sięgnął też włodarz miasta Mieczysław Piziurny, przypominając, że rok 1973, w którym małżonkowie powiedzieli sobie „tak”, obfitował w wiele ważnych wydarzeń, do których należały m.in.: remis Polaków z Anglikami na Wembley, zakończony awansem do finału mistrzostw świata czy pierwsza w naszym kraju podarowana pracownikom wolna sobota.
Ze swojej strony złożył też jubilatom serdeczne życzenia, podkreślając przy tym, że doczekanie tak długiego stażu małżeńskiego to nie lada osiągnięcie, biorąc pod uwagę kruchość związków zawieranych aktualnie.
Punktem kulminacyjnym uroczystości była oczywiście dekoracja Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i wręczenie parom legitymacji potwierdzających półwieczny małżeński staż. Obdarowani zostali też kwiatami i upominkami i zaproszeni do wspólnego stołu na smaczny poczęstunek. Podczas biesiady czas umilali im wokaliści z MOK i chóru Cantilena: Witold Błaszczyszyn, Anna Brudniak-Żołnierz, Elżbieta Kuchta oraz Dorota Gunia, którzy przypomnieli zebranym szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze