Gmina Zarzecze już wkrótce wzbogaci się o nowy samochód. Wóz to nie byle jaki, bo 19-osobowy mercedes. Samochód będzie służył przewozom niepełnosprawnych.
Zakup nowego mercedesa gwarantuje podpisanie przez wójta gminy Zarzecze Tomasza Burego, przy kontrasygnacie skarbnik Zofii Wilk, stosownej umowy. Dokument parafowano 8 grudnia w tamtejszym[paywall] urzędzie, auto powinno być gotowe do 23 grudnia br.
Zakupiony samochód dostarczy przedsiębiorstwo Bus Center ze Strawczyna. Nowym mercedesem sprinterem będzie mogło podróżować jednocześnie 19 osób, a 3-litrowy silnik ma zapewnić przyzwoite osiągi.
Co jednak najważniejsze, auto ma być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się na wózkach.
Samochód będzie kosztował nieco ponad 300 tys. zł. Gmina Zarzecze na przeprowadzenie tego zakupu pozyskała jednak środki zewnętrzne. Przeszło 214 tys. zł pochodzi z dotacji przyznanej jej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze