Zakupione samochody marki Fiat Fiorino Cargo trafią do siedmiu podkarpackich miast: Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka i Jasła, czyli tam, gdzie są oddziały zakaźne oraz tzw. szpital jednoimienny zakaźny. Będą wykorzystywane do przewożenia próbek do badań od osób, u których zachodzi podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz od chorych na COVID-19.
21 kwietnia br. na mocy podpisanej umowy auta zostały użyczone Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Stamtąd trafią do wspomnianych wyżej miast[paywall].
– To kolejny zakup w ramach 50 milionów złotych z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, przeznaczonych przez samorząd województwa na walkę z pandemią COVID-19. Cieszę się, że samochody te będą dużym wsparciem w walce z koronawirusem, ułatwiając i przyspieszając badania – powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.
Dla powiatowych stacji sanepidu to zbawienie. Zwłaszcza w dobie epidemii. Dysponują wysłużonymi pojazdami, które bardzo często się psują. Nowe – jak zaznaczył dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adam Sidor – znacznie przyspieszą m.in. wożenie próbek na testy. Kursy odbywają się przez całą dobę, czasami po kilka razy, a do tego potrzebne są sprawne auta.
Ale to nie koniec „wzmocnień” podkarpackiego sanepidu. Kolejne zakupy są już w realizacji. Niebawem zakupionych zostanie pięć ambulansów transportowych typu „A1”, które będą wyposażone m.in. w nosze i fotele kardiologiczne. Jeden z nich trafi do pogotowia ratunkowego w Przemyślu. Rzeszowska WSSE podpisała także umowę na zakup 10 karetek typu C wraz z wyposażeniem (m.in. w: nosze, defibrylatory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, krzesełka płozowe, respiratory, ssaki czy pulsoksymetry). Przemyskie pogotowie otrzyma dwie. Pozostałe trafią do: Rzeszowa, Krosna, Sanoka i Mielca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo i tak trzymać !!! A karabiny już macie ?!?SANEPID ZMUSI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NET
A w Jarosławiu sanepid nie przyjmuje próbek i nie wozi nigdzie to po co im samochód jak nieczynne jest i po ci nam ten sanepid w Jarosławiu jak pożytku z niego nie ma
Zamiast w maseczki i płyny szpitale wyposażyć to mają okazję auta kupowac na to kasę mają
Brawo i tak trzymać !!! A karabiny już macie ?!?SANEPID ZMUSI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NET
A w Jarosławiu sanepid nie przyjmuje próbek i nie wozi nigdzie to po co im samochód jak nieczynne jest i po ci nam ten sanepid w Jarosławiu jak pożytku z niego nie ma
Zamiast w maseczki i płyny szpitale wyposażyć to mają okazję auta kupowac na to kasę mają