Reklama

Samochody dla stacji sanitarno-epidemiologicznych w Przemyślu i Jarosławiu

Zakupione samochody marki Fiat Fiorino Cargo trafią do siedmiu podkarpackich miast: Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka i Jasła, czyli tam, gdzie są oddziały zakaźne oraz tzw. szpital jednoimienny zakaźny. Będą wykorzystywane do przewożenia próbek do badań od osób, u których zachodzi podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz od chorych na COVID-19.

21 kwietnia br. na mocy podpisanej umowy auta zostały użyczone Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Stamtąd trafią do wspomnianych wyżej miast[paywall].

– To kolejny zakup w ramach 50 milionów złotych z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, przeznaczonych przez samorząd województwa na walkę z pandemią COVID-19. Cieszę się, że samochody te będą dużym wsparciem w walce z koronawirusem, ułatwiając i przyspieszając badania – powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.

Reklama

Zbawienie dla sanepidów

Dla powiatowych stacji sanepidu to zbawienie. Zwłaszcza w dobie epidemii. Dysponują wysłużonymi pojazdami, które bardzo często się psują. Nowe – jak zaznaczył dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adam Sidor – znacznie przyspieszą m.in. wożenie próbek na testy. Kursy odbywają się  przez całą dobę, czasami po kilka razy, a do tego potrzebne są sprawne auta.

Ale to nie koniec „wzmocnień” podkarpackiego sanepidu. Kolejne zakupy są już w realizacji. Niebawem zakupionych zostanie pięć ambulansów transportowych typu „A1”, które będą wyposażone m.in. w nosze i fotele kardiologiczne. Jeden z nich trafi do pogotowia ratunkowego w Przemyślu. Rzeszowska WSSE podpisała także umowę na zakup 10 karetek typu C wraz z wyposażeniem (m.in. w: nosze, defibrylatory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, krzesełka płozowe, respiratory, ssaki czy pulsoksymetry). Przemyskie pogotowie otrzyma dwie. Pozostałe trafią do: Rzeszowa, Krosna, Sanoka i Mielca.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-25 21:52:03

    Brawo i tak trzymać !!!  A karabiny już macie ?!?SANEPID ZMUSI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NET

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nnnkhg - niezalogowany 2020-04-26 11:16:03

    A w Jarosławiu sanepid nie przyjmuje próbek i nie wozi nigdzie to po co im samochód jak nieczynne jest i po ci nam ten sanepid w Jarosławiu jak pożytku z niego nie ma

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stte - niezalogowany 2020-04-26 11:17:24

    Zamiast w maseczki i płyny szpitale wyposażyć to mają okazję auta kupowac na to kasę mają 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama