Reklama

Samorządowcy i mieszkańcy razem

06/01/2023 14:15

23 grudnia, wczesnym popołudniem, na Rynku w Jarosławiu odbyła się wigilia organizowana przez burmistrza Waldemara Palucha oraz członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele samorządu, politycy, mundurowi oraz miejscowi duchowni.

Miejska wigilia na jarosławskim Rynku to wydarzenie z siedmioletnią tradycją. Wyraźnie zainteresowało ono mieszkańców, którzy na przybyli nań celowo, ale także pojawili się przypadkiem, odwiedzając Rynek w zgiełku świątecznych przygotowań[paywall] Organizatorzy przygotowali dla wszystkich kuchnię polową, a w drewnianych wiatach można było się częstować świątecznymi potrawami oraz słodyczami.

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami organizatorów i zaproszonych gości, między innymi burmistrza Waldemara Palucha oraz posłanki Anny Schmidt, którzy pokrótce podsumowali miniony, bardzo trudny dla całego świata rok oraz złożyli życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym. Następnie proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ksiądz Andrzej Surowiec odczytał fragment Pisma Świętego oraz rozpoczął wspólną modlitwę.

Wigilia dla mieszkańców była okazją do integracji z samorządowcami. Przy zaaranżowanym świątecznym stole pojawiła się okazja do wspólnych rozmów, a nawet przełamania się opłatkiem.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama