Reklama

Sejm zdecydował. 12 listopada wolny od pracy [AKTUALIZACJA]

07/11/2018 17:30

Prezydent podjął decyzję w sprawie ustawy.

Posłowie zdecydowali dziś o ustanowieniu 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu, co oznacza, że w tym dniu będzie obowiązywał zakaz handlu, tak jak w "niedziele niehandlowe".

Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydały komunikat, w którym wskazują, że przepis ten należy interpretować jednoznacznie - otwarte będą mogły być tylko małe sklepy, w których pracował będzie właściciel albo ktoś z jego rodziny.

Poprawkę tę wprowadzili senatorowie w odpowiedzi na postulaty związków zawodowych, które argumentowały, że pracownicy handlu nie mogą być traktowani gorzej niż pracownicy innych działów gospodarki.
12 listopada odbędą się natomiast zaplanowane zabiegi w szpitalach i placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Apteki będą pełnić dyżury jak w dni wolne od pracy.

Projekt ustawy skrytykowała opozycja, nazywając go "knotem" oraz wskazując, że wprowadzi chaos w wielu zakłądach pracy.

Decyzja Sejmu nie jest jednak ostatnim etapem procesu legislacyjnego. Ostateczna decyzja należy do prezydenta, który musi podpisać ustawę, aby w weszła ona w życie.

AKTUALIZACJA:

Dziś wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Poinformowała o tym jego kancelaria na oficjalnej stronie internetowej.

Reklama


12 listopada będzie dniem wolnym tylko w tym roku.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kaczka z @ - niezalogowany 2018-11-07 19:29:12

    Ale ten duduś szybki. Wow!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Heniek - niezalogowany 2018-11-07 20:31:55

    Wolne dla urzędników itp elity i ich całej budżetowej świty a reszta do roboty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    POLAK - niezalogowany 2018-11-07 21:35:22

    OPOZYCJA W KTÓREJ SKŁAD WCHODZI PO I PSL NIECH ZAMILCZYONI NIE POTRAFILI NIC DAĆ ZWYKŁEMU SZAREMU PRACOWNIKOWIŻEBY CHOĆ TE STRATY PONIÓSŁ POLSKI PAŃSTWOWY ZAKŁAD PRACY - TO ROZUMIE - POLSKA PONIOSŁA STRATĘALE TERAZ W WIĘKSZOŚCI TE DUŻE SIECI ZAKŁADÓW PRACY SĄ ZAGRANICZNEGO KAPITAŁU KTÓRY I TAK NIE PŁACI PODATKÓW TO JAK TO STRATA DLA KRAJU POLSKAPLATFORMA OBYWATELSKA I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE RZĄDZILI KRAJEM 8 LAT MOGLI SIĘ WYKAZAĆA TERAZ RZĄD PISU RZĄD PREMIERA MORAWIECKIEGO JEST STAĆ NA DODATKOWY DZIEŃ WOLNY OD PRACY - TERAZ PORA NA NASTĘPNY DZIEŃ WOLNY OD PRACY JAKIM JEST WIELKI PIĄTEK - W KRAJU NIEMCY  -- JEST A U NAS W WIĘKSZOŚCI KRAJU KATOLICKIM - CHRZEŚCIJAŃSKIM NIETYLE W TEMACIE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama