Prezydent podjął decyzję w sprawie ustawy.
Posłowie zdecydowali dziś o ustanowieniu 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu, co oznacza, że w tym dniu będzie obowiązywał zakaz handlu, tak jak w "niedziele niehandlowe".
Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydały komunikat, w którym wskazują, że przepis ten należy interpretować jednoznacznie - otwarte będą mogły być tylko małe sklepy, w których pracował będzie właściciel albo ktoś z jego rodziny.
Poprawkę tę wprowadzili senatorowie w odpowiedzi na postulaty związków zawodowych, które argumentowały, że pracownicy handlu nie mogą być traktowani gorzej niż pracownicy innych działów gospodarki.
12 listopada odbędą się natomiast zaplanowane zabiegi w szpitalach i placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Apteki będą pełnić dyżury jak w dni wolne od pracy.
Projekt ustawy skrytykowała opozycja, nazywając go "knotem" oraz wskazując, że wprowadzi chaos w wielu zakłądach pracy.
Decyzja Sejmu nie jest jednak ostatnim etapem procesu legislacyjnego. Ostateczna decyzja należy do prezydenta, który musi podpisać ustawę, aby w weszła ona w życie.
Dziś wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Poinformowała o tym jego kancelaria na oficjalnej stronie internetowej.
12 listopada będzie dniem wolnym tylko w tym roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wolne dla urzędników itp elity i ich całej budżetowej świty a reszta do roboty
OPOZYCJA W KTÓREJ SKŁAD WCHODZI PO I PSL NIECH ZAMILCZYONI NIE POTRAFILI NIC DAĆ ZWYKŁEMU SZAREMU PRACOWNIKOWIŻEBY CHOĆ TE STRATY PONIÓSŁ POLSKI PAŃSTWOWY ZAKŁAD PRACY - TO ROZUMIE - POLSKA PONIOSŁA STRATĘALE TERAZ W WIĘKSZOŚCI TE DUŻE SIECI ZAKŁADÓW PRACY SĄ ZAGRANICZNEGO KAPITAŁU KTÓRY I TAK NIE PŁACI PODATKÓW TO JAK TO STRATA DLA KRAJU POLSKAPLATFORMA OBYWATELSKA I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE RZĄDZILI KRAJEM 8 LAT MOGLI SIĘ WYKAZAĆA TERAZ RZĄD PISU RZĄD PREMIERA MORAWIECKIEGO JEST STAĆ NA DODATKOWY DZIEŃ WOLNY OD PRACY - TERAZ PORA NA NASTĘPNY DZIEŃ WOLNY OD PRACY JAKIM JEST WIELKI PIĄTEK - W KRAJU NIEMCY -- JEST A U NAS W WIĘKSZOŚCI KRAJU KATOLICKIM - CHRZEŚCIJAŃSKIM NIETYLE W TEMACIE
Ej "polak" - napisz to jeszcze raz, poprawnie normalnymi literami, po polsku! Aa - i bez kłamstw z przekazów dnia. Własne przemyślenia proszę.
Ale ten duduś szybki. Wow!
Wolne dla urzędników itp elity i ich całej budżetowej świty a reszta do roboty
OPOZYCJA W KTÓREJ SKŁAD WCHODZI PO I PSL NIECH ZAMILCZYONI NIE POTRAFILI NIC DAĆ ZWYKŁEMU SZAREMU PRACOWNIKOWIŻEBY CHOĆ TE STRATY PONIÓSŁ POLSKI PAŃSTWOWY ZAKŁAD PRACY - TO ROZUMIE - POLSKA PONIOSŁA STRATĘALE TERAZ W WIĘKSZOŚCI TE DUŻE SIECI ZAKŁADÓW PRACY SĄ ZAGRANICZNEGO KAPITAŁU KTÓRY I TAK NIE PŁACI PODATKÓW TO JAK TO STRATA DLA KRAJU POLSKAPLATFORMA OBYWATELSKA I POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE RZĄDZILI KRAJEM 8 LAT MOGLI SIĘ WYKAZAĆA TERAZ RZĄD PISU RZĄD PREMIERA MORAWIECKIEGO JEST STAĆ NA DODATKOWY DZIEŃ WOLNY OD PRACY - TERAZ PORA NA NASTĘPNY DZIEŃ WOLNY OD PRACY JAKIM JEST WIELKI PIĄTEK - W KRAJU NIEMCY -- JEST A U NAS W WIĘKSZOŚCI KRAJU KATOLICKIM - CHRZEŚCIJAŃSKIM NIETYLE W TEMACIE