Prawie 60 biegaczek i biegaczy stanęło na starcie I Krwiobiegu Górskiego, który rozegrany został 14 czerwca br. w ramach 14. Wielkiego Pikniku Charytatywnego pod hasłem „Wakacje bez barier”.
Organizatorzy, którymi byli: Stowarzyszenie Przemyski Klub Biegacza, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu, Specjalistyczny Sklep Biegowy „Szafa Biegacza” oraz redakcja Życia Podkarpackiego, wytyczyli trudną trasę, wiodącą w parku miejskim. Uczestnicy mieli do pokonania prawie 3-kilometrową pętlę, z czego połowę pod górę. Nie każdy jest w stanie udźwignąć takie obciążenie. Na starcie stanęło łącznie 55 uczestników, w tym 21 kobiet i 34 mężczyzn. Zmagania ukończyło 37 osób (12 pań i 25 panów), co tylko świadczy o skali trudności trasy. Dodatkowym utrudnieniem był deszcz, który spadł tuż przed startem. To w połączeniu z nierówną nawierzchnią, wysoką i mokrą trawą czy zdradliwymi w tych warunkach... szyszkami pod nogami sprawiło, że trasa była wyjątkowo selektywna.
W klasyfikacji generalnej wśród kobiet triumfowała Agnieszka Mercik (Przemyski Klub Biegacza) z czasem 15:34,83 min. Ten wynik dałby jej 17. miejsce wśród mężczyzn. W tej kategorii triumfował 18-letni Damian Kic z Ujkowic z czasem 10:52,25 min. Na szczególną uwagę zasługuje rezultat 48-letniego Mieczysława Jałochy z Przemyskiego Klubu Biegacza, który wygrał z wieloma znacznie młodszymi zawodnikami. Jego czas to 11:10,64 min. Najmłodszą uczestniczką rywalizacji była 12-letnia Kinga Pawłowska z Żurawicy.
– To kolejna impreza biegowa w naszym mieście z czego trzeba się tylko cieszyć. Bieganie jest najprostszą formą ruchu na świeżym powietrzu. Tu nie trzeba specjalistycznego sprzętu, nie trzeba mieć jakiś wyjątkowych warunków do rywalizacji. Biegać można wszędzie. Trasa tego biegu była rzeczywiście dość trudna i urozmaicona, ale sama nazwa wskazywała, że nie będzie wiodła po płaskim terenie. Myślę, że dla tych, którzy lubią biegać po górach, stanowiła przyjemność. Umiejscowienie jej właśnie w parku miejskim nie było przypadkowe. Chcieliśmy pokazać wszystkim mieszkańcom miasta i regionu jak znakomite tereny mamy do biegania – powiedział nam jeden z głównych organizatorów krwiobiegu Marek Żuk.
Kobiety: 1. Agnieszka Mercik (Przemyśl; Przemyski Klub Biegacza) – 15:34,83 min, 2. Monika Gielżyńska-Wywrot (Przemyśl; Przemyski Klub Biegacza) – 15:57,28 min, 3. Magdalena Jakubów (Przemyśl; Przemyski Klub Biegacza) – 16:52,17 min, 4. Honorata Płonka (Rybotycze; HDK PCK „Żołnierski Dar” przy 5. BSP) – 17:42,48 min, 5. Agnieszka Rabka (Żurawica) – 18:41,64 min, 6. Anna Łapińska (Przemyśl) – 18:47,37 min, 7. Kinga Pawłowska (Żurawica) – 18:52,20 min, 8. Ewa Karasińska (Nehrybka) – 21:59,02 min, 9. Paulina Marczakiewicz (Hermanowice) – 21:59,53 min, 10. Małgorzata Sokólska (Przemyśl) – 22:08,96 min.
Mężczyźni: 1. Damian Kic (Ujkowice) – 10:52,25 min, 2. Mieczysław Jałocha (Przemyśl; Przemyski Klub Biegacza) – 11:10,64 min, 3. Grzegorz Wójcicki (Przemyśl; UKS „Tempo 5” Przemyśl) – 11:21,74 min, 4. Maciej Tomaszewski (Widna Góra/Pawłosiów; Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”/Resovia) – 11:23,60 min, 5. Jacek Kuźniar (Rozbórz Długi) – 12:25,45 min, 6. Patryk Marczakiewicz (Hermanowice; Przemyski Klub Biegacza) – 12:27,62 min, 7. Marcin Badlik (Żurawica; Klub HDK Vita BiOSG) – 12:39,30 min, 8. Damian Cwynar (Orły) – 12:46,35 min, 9. Piotr Podolak (Nehrybka) – 13:04,48 min, 10. Piotr Lach (Przemyśl; Mobilna Akademia Sportu) – 13:21,95 min.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najmłodszym uczestnikiem ww. biegu był Michał Badlik nr startowy 101 rok produkcji 2006. Przekroczył linie mety tuż za Kingą Pawłowską. Michał GRATULUJĘPS. Atmosfera super, za rok jestem.
szkoda że w kategorii kobiet nie dodaliście jeszcze dwóch pozostałych miejsc , jak podajecie wyniki to podawajcie wszystko !!!
Najmłodszym uczestnikiem ww. biegu był Michał Badlik nr startowy 101 rok produkcji 2006. Przekroczył linie mety tuż za Kingą Pawłowską. Michał GRATULUJĘPS. Atmosfera super, za rok jestem.
szkoda że w kategorii kobiet nie dodaliście jeszcze dwóch pozostałych miejsc , jak podajecie wyniki to podawajcie wszystko !!!