Reklama

Selfie z niedźwiedziem

18/07/2018 07:56

W ubiegłym tygodniu pisałem o bardzo gorącym lipcu w polityce. Dzieje się tak wiele, jakby pracownicy budżetówki, oczekujący od rządu podwyżek zapomnieli, że przepracowanym politykom też należą się wakacje. Sezon ogórkowy w toku, a tu nie ma kiedy napisać o wypuszczonym nad Wisłę pytonie, zębie mamuta znalezionym w Sanie przez poszukiwacza amatora. Chociaż właśnie w ubiegłym tygodniu lotem błyskawicy po lokalnych mediach przebiegła informacja o rodzinie niedźwiedziej w lasach niedaleko Fredropola i Kormanic.

Nie od dzisiaj piszemy o największym polskim drapieżniku, ale dotychczas najczęściej odnotowywaliśmy ich obecność w lasach od Birczy, Arłamowa, Trójcy w kierunku Bieszczadów. Informowaliśmy, że misie migrują coraz bliżej Nadleśnictwa Bircza, a jak się właśnie okazało ostatnio polubiły również ostępy Nadleśnictwa Krasiczyn. - Z informacji, które posiadam na całym naszym terenie zaobserwowano sześć sztuk, przy czym po drugiej stronie Sanu, mam tu na myśli okolice Krzywczy, Reczpola dwie sztuki i po naszej cztery, w których skład wchodzi samica z dwójką młodych i duży, stary samiec – informuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek. Jednocześnie uspokaja turystów rozmiłowanych w leśnych spacerach, a przede wszystkim grzybiarzy. 

– Postawiliśmy tablice, żeby osoby, które wybierają się do lasu miały świadomość, że istnieje możliwość spotkania w tym terenie niedźwiedzia. Podkreślam możliwość a nie pewność, że taka sytuacja będzie miała miejsce – dodaje nadleśniczy. Jako jedyny skuteczny sposób zachowania się w sytuacji spotkania największego polskiego drapieżnika nadleśniczy zaleca zachowanie zdrowego rozsądku. Zdaniem P. Włodka zdrowy rozsądek powinien zadziałać już na etapie decyzji, w które ostępy leśnie można iść bezpiecznie, a w które lepiej się nie zapuszczać.    

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-07-18 11:05:41

    Witajcie PISuBEKISTANIE :http://wyborcza.pl/7,75398,23685623,jak-sedzia-krs-teresa-kurcyusz-furmanik-przejela-mieszkanie.html#BoxGWImg

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Edward, - niezalogowany 2018-07-20 21:41:34

    Dobrze ze PIS rzadzi bo w Polsce zachodza pozytywne zmiany. Jest sprawiedliwosc i demokracja. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-07-29 17:30:54

    100/ 100  . I tak Trzymać , daj Boże serie zwycięstw    : najbliższe w listopadzie tego  roku -  wybory samorządowe . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama