W ubiegłym tygodniu pisałem o bardzo gorącym lipcu w polityce. Dzieje się tak wiele, jakby pracownicy budżetówki, oczekujący od rządu podwyżek zapomnieli, że przepracowanym politykom też należą się wakacje. Sezon ogórkowy w toku, a tu nie ma kiedy napisać o wypuszczonym nad Wisłę pytonie, zębie mamuta znalezionym w Sanie przez poszukiwacza amatora. Chociaż właśnie w ubiegłym tygodniu lotem błyskawicy po lokalnych mediach przebiegła informacja o rodzinie niedźwiedziej w lasach niedaleko Fredropola i Kormanic.
Nie od dzisiaj piszemy o największym polskim drapieżniku, ale dotychczas najczęściej odnotowywaliśmy ich obecność w lasach od Birczy, Arłamowa, Trójcy w kierunku Bieszczadów. Informowaliśmy, że misie migrują coraz bliżej Nadleśnictwa Bircza, a jak się właśnie okazało ostatnio polubiły również ostępy Nadleśnictwa Krasiczyn. - Z informacji, które posiadam na całym naszym terenie zaobserwowano sześć sztuk, przy czym po drugiej stronie Sanu, mam tu na myśli okolice Krzywczy, Reczpola dwie sztuki i po naszej cztery, w których skład wchodzi samica z dwójką młodych i duży, stary samiec – informuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Krasiczyn Przemysław Włodek. Jednocześnie uspokaja turystów rozmiłowanych w leśnych spacerach, a przede wszystkim grzybiarzy.
– Postawiliśmy tablice, żeby osoby, które wybierają się do lasu miały świadomość, że istnieje możliwość spotkania w tym terenie niedźwiedzia. Podkreślam możliwość a nie pewność, że taka sytuacja będzie miała miejsce – dodaje nadleśniczy. Jako jedyny skuteczny sposób zachowania się w sytuacji spotkania największego polskiego drapieżnika nadleśniczy zaleca zachowanie zdrowego rozsądku. Zdaniem P. Włodka zdrowy rozsądek powinien zadziałać już na etapie decyzji, w które ostępy leśnie można iść bezpiecznie, a w które lepiej się nie zapuszczać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Witajcie PISuBEKISTANIE :http://wyborcza.pl/7,75398,23685623,jak-sedzia-krs-teresa-kurcyusz-furmanik-przejela-mieszkanie.html#BoxGWImg
Dobrze ze PIS rzadzi bo w Polsce zachodza pozytywne zmiany. Jest sprawiedliwosc i demokracja.
100/ 100 . I tak Trzymać , daj Boże serie zwycięstw : najbliższe w listopadzie tego roku - wybory samorządowe .
Witajcie PISuBEKISTANIE :http://wyborcza.pl/7,75398,23685623,jak-sedzia-krs-teresa-kurcyusz-furmanik-przejela-mieszkanie.html#BoxGWImg
Dobrze ze PIS rzadzi bo w Polsce zachodza pozytywne zmiany. Jest sprawiedliwosc i demokracja.
100/ 100 . I tak Trzymać , daj Boże serie zwycięstw : najbliższe w listopadzie tego roku - wybory samorządowe .