Reklama

Seniorka wyszła z domu bez telefonu i złapała stopa do Lubaczowa. Odnaleziono ją po 3 godzinach


Strachu napędziła najbliższym seniorka, która wczoraj, 25 czerwca, opuściła mieszkanie, nie zabrawszy ze sobą telefonu komórkowego. Z racji zaawansowanego wieku i upału sytuacja ta mogła realnie zagrażać jej zdrowiu. Wszczęto poszukiwania i na szczęście zakończyły się odnalezieniem 82-latki.


Jak podała lubaczowska policja, o zniknięciu mamy powiadomił dyżurnego policji jej zaniepokojony sytuacją syn. Zdecydowano o wszczęciu akcji poszukiwawczej, w którą zaangażowali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i  strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz OSP. Seniorkę udało się odnaleźć niespełna trzy godziny później. Jak się okazało, 82-latka autostopem dotarła z miejscowości Puchacze do Lubaczowa. Została odnaleziona w miejscu zamieszkania swojej córki. Na szczęście nie wymagała pomocy medycznej.

Policja apeluje, by zwracać szczególną uwagę na seniorów, którzy ze względu na wiek i warunki atmosferyczne mogą potrzebować pomocy.

Reklama

„Szybka reakcja bliskich oraz natychmiastowe przekazanie informacji służbom ratunkowym to kluczowe elementy w przypadku zaginięć osób starszych” – przypomina.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości