Strachu napędziła najbliższym seniorka, która wczoraj, 25 czerwca, opuściła mieszkanie, nie zabrawszy ze sobą telefonu komórkowego. Z racji zaawansowanego wieku i upału sytuacja ta mogła realnie zagrażać jej zdrowiu. Wszczęto poszukiwania i na szczęście zakończyły się odnalezieniem 82-latki.
Jak podała lubaczowska policja, o zniknięciu mamy powiadomił dyżurnego policji jej zaniepokojony sytuacją syn. Zdecydowano o wszczęciu akcji poszukiwawczej, w którą zaangażowali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz OSP. Seniorkę udało się odnaleźć niespełna trzy godziny później. Jak się okazało, 82-latka autostopem dotarła z miejscowości Puchacze do Lubaczowa. Została odnaleziona w miejscu zamieszkania swojej córki. Na szczęście nie wymagała pomocy medycznej.
Policja apeluje, by zwracać szczególną uwagę na seniorów, którzy ze względu na wiek i warunki atmosferyczne mogą potrzebować pomocy.
„Szybka reakcja bliskich oraz natychmiastowe przekazanie informacji służbom ratunkowym to kluczowe elementy w przypadku zaginięć osób starszych” – przypomina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze