26 kwietnia br. odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji. Wybrańców przemyślan, którzy ich reprezentowali w latach 2018 – 2024. To gremium liczy 23 osoby, ale okolicznościowe podziękowania otrzymało 26 osób, bo przez pięć lat różnie z nadsańskimi radnymi bywało...
Nim ich pożegnano, doszło do wręczenia Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla oraz podjętych zostało kilka uchwał. Nagroda trafiła w ręce Małgorzaty Stec. Specjalna komisja – spośród 11 wniosków – wybrała właśnie ją. To nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Wręczył ją zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży.
– Dziękuję. Byłam bardzo wzruszona i nie potrafiłam opanować łez. Wszystko, co robię, nie robię dla żadnych nagród. Robię to i będę robić z serca, poza godzinami pracy, w wolnych chwilach. Nie przypuszczałam, że będzie tak uroczyście, pięknie. Chyba powinnam przygotować swoje przemówienie wierszem
Reklama
– powiedziała wyraźnie wzruszona.
Przemyślanka Małgorzata Stec jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Siedliskach. W tym zawodzie pracuje już 35 lat. Znana z bardzo wielu przedsięwzięć społecznych i charytatywnych. Jest wieloletnią członkinią organizacji „Pokojowy Patrol” Jerzego Owsiaka. Od 1999 r. współorganizowała przemyskie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy te odbywały się w „Niedźwiadku”. Jest także wieloletnią koordynatorką ogólnopolskiego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Przez 18 lat była organizatorką cyklicznych szkoleń dla ponad 80 szkół z Przemyśla i powiatu przemyskiego. To dzięki niej nauczyciele otrzymali cenne fantomy do nauki pierwszej pomocy. Spełnia się także artystycznie. Swoją działalność kulturalną rozpoczynała w Miejskim Domu Kultury w Przemyślu, gdzie przez ponad 8 lat była instruktorką kółka teatralnego. Jest autorką licznych wierszy oraz sztuk teatralnych napisanych na potrzeby Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”[paywall].
W br. będzie kontynuowana modernizacja oświetlenia ulicznego w Przemyślu, czyli wymiana opraw energochłonnych na oprawy LED. Łącznie wymienionych zostanie 2 tys. 575 sztuk. Wkład własny miasta w br. wynosić będzie 1 mln 37 tys. 210 zł. Co ważne, instalowane oprawy będą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez konieczności ich dodatkowej modyfikacji. Kiedy wdrożony zostanie cały miejski system sterowania, umożliwi to później zdalne zarządzanie i monitorowanie kluczowych parametrów. Przypomnijmy, że łączny koszt całego przedsięwzięcia to 4 mln 990 tys. 350 zł, z czego dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu „Polski Ład” to kwota 3 mln 914 tys. zł.
Dzięki oszczędnościom, jakie udało się zyskać władzom miasta na przetargu związanym z projektem przebudowy ulicy Glazera, za 150 tys. zł zabezpieczone zostanie osuwisko zlokalizowane na Winnej Górze, konkretnie w okolicach ulicy Chrobrego (wraz z odtworzeniem odcinka tej ulicy). Na przetargu udało się zaoszczędzić 30 tys. zł, pozostała kwota (120 tys. zł) zostanie przekazana na ten cel z rezerwy celowej budżetu państwa.
To dwie z kilku podjętych decyzji przez przemyskich radnych podczas ostatniej sesji.
Na koniec posiedzenia odbyło się pożegnanie radych Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji (2018 – 2024). Przemyska rada liczy 23 osoby, ale okolicznościowe podziękowania przygotowane zostały dla 26 osób, bo przez pięć lat różnie z nadsańskimi radnymi bywało... Ostatecznie odebrało je 21 radnych. Nieobecni byli: Wojciech Błachowicz, Monika Kamińska, Andrzej Zapałowski, Janusz Zapotocki i Paweł Zastrowski.
Oto radni VIII kadencji (lata 2018 – 2024) Rady Miejskiej w Przemyślu (alfabetycznie): Robert Bal, Bartłomiej Barczak, Andrzej Berestecki, Wojciech Błachowicz, Daniel Dryniak, Małgorzata Gazdowicz, Grzegorz Hayder, Monika Jaworska, Monika Kamińska, Maciej Kamiński, Paweł Kaniecki, Marcin Kowalski, Jerzy Krużel, Tomasz Kulawik, Dariusz Lasek, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski, Bogumiła Nowak, Mariusz Piwko, Wojciech Rzeszutko, Ewa Sawicka, Tomasz Schabowski, Grażyna Stojak, Andrzej Zapałowski, Janusz Zapotocki, Paweł Zastrowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze