Reklama

Setne urodziny pawłosiowskiej OSP

Z okazji przypadającego w tym roku 100. jubileuszu OSP w Pawłosiowie druhowie tworzący jednostkę zorganizowali uroczyste wrześniowe uroczystości, połączone z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz odnowionego budynku straży. Była też okazja do uhonorowania wyróżniających się w służbie na rzecz lokalnej społeczności.

Jubileusz zainaugurowała msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, którą koncelebrowali ks. proboszcz Tadeusz Urban, ks. prałat Jan Jagustyn z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Pawłosiowie i misjonarz ojciec Grzegorz Wojtyna. Oprócz druhów, ich rodzin, zaproszonych gości i mieszkańców wzięły w niej udział poczty sztandarowe oraz kompania i orkiestra dęta Laudate Dominum. W dalszej części, która odbyła się na placu Urzędu Gminy Pawłosiów, dowódca uroczystości – komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Kazimierz Mirek – złożył meldunek na ręce zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

Wbito też symboliczne gwoździe w drzewiec tablicy pamiątkowej ufundowanej na 100-lecie jednostki i przypomniano historię pawłosiowskiej OSP. Nie mniej ważną chwilą było odznaczenie sztandaru jednostki...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 48% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama