Z okazji przypadającego w tym roku 100. jubileuszu OSP w Pawłosiowie druhowie tworzący jednostkę zorganizowali uroczyste wrześniowe uroczystości, połączone z odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz odnowionego budynku straży. Była też okazja do uhonorowania wyróżniających się w służbie na rzecz lokalnej społeczności.
Jubileusz zainaugurowała msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, którą koncelebrowali ks. proboszcz Tadeusz Urban, ks. prałat Jan Jagustyn z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Pawłosiowie i misjonarz ojciec Grzegorz Wojtyna. Oprócz druhów, ich rodzin, zaproszonych gości i mieszkańców wzięły w niej udział poczty sztandarowe oraz kompania i orkiestra dęta Laudate Dominum. W dalszej części, która odbyła się na placu Urzędu Gminy Pawłosiów, dowódca uroczystości – komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Kazimierz Mirek – złożył meldunek na ręce zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.
Wbito też symboliczne gwoździe w drzewiec tablicy pamiątkowej ufundowanej na 100-lecie jednostki i przypomniano historię pawłosiowskiej OSP. Nie mniej ważną chwilą było odznaczenie sztandaru jednostki...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 48% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze