Reklama

Sezon grzewczy w pełni. Gmina ruszyła z kontrolą kotłów i źródeł ciepła

W związku z trwającym sezonem grzewczym w wielu gminach trwają kontrole jakości kotłów i źródeł ogrzewania. Nierzadko sypią się też kary i pouczenia. Z kontrolami na swoim terenie ruszyła także gmina Przemyśl. Mieszkańcy muszą się więc liczyć z tym, że do ich domów zapukają urzędnicy.

Kontrole kotłów, które rozpoczęły się na terenie gminy Przemyśl, prowadzone są głównie pod kątem nielegalnego spalania odpadów, ale też jakości paliw, rodzaju źródła ciepła oraz przestrzegania uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa podkarpackiego. Innymi słowy pod lupę wzięto m.in. to, czy urządzenia grzewcze spełniają wymogi i czy ich właściciele nie opalają np. śmieciami. Kontrolujący pytają np. o wiek kotła czy o to, jaką posiada klasę. Nierzadko zaglądają do urządzeń, sprawdzając, czy posiadają tabliczki znamionowe

Przedstawiciele urzędu gminy pukają do domów mieszkańców w godzinach 7.30 – 15.30, a dokonaną kontrolę dokumentują  protokołem. Urzędnicy przypominają, że właściciel nieruchomości jest zobowiązany do umożliwienia jej przeprowadzenia. Czynności kontrolne odbywają się każdorazowo w jego obecności lub innego dorosłego domownika. Wizyta przedstawicieli gminy nie ogranicza się jedynie do samego sprawdzenia. Ma także charakter edukacyjny. Domownicy uświadamiani są w zakresie wiedzy na temat tego, czego w kotłach nie można spalać i konieczności wymiany starych, pozaklasowych kotłów na nowocześniejsze urządzenia grzewcze, jak również możliwości uzyskania dofinansowania do takiej inwestycji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/12/2024 16:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama