14 sierpnia br. w Radymnie odbył się uroczysty piknik wojskowy pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Został zorganizowany przez wojsko we współpracy z samorządem lokalnym. Podobnie było w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju. Wszystko w ramach obchodów święta Wojska Polskiego.
Piknik odbył się w przeddzień obchodów tego święta (15 sierpnia br.), w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Jedną z głównych ról odegrali na nim żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zaprezentowali swój sprzęt, używany w codziennej służbie, m.in. stanowisko szkoleniowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz strzelnicę ASG. Te dwa stanowiska stały się miejscem zorganizowanych zawodów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i gadżetami z logo 20 PBOT.
– Naprawdę duża frekwencja w trakcie pikniku pokazała, że wojsko wciąż cieszy się dużym zaufaniem. Wiele osób pytało o możliwość wstąpienia w nasze szeregi i to, jak to zrobić. Nic bardziej prostszego. Chętni powinni się kontaktować z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Jarosławiu lub rekruterem, którego dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej
Reklama
– powiedział p.o. rzecznika prasowego 20 Przemyskiej Brygada Obrony Terytorialnej ppor. Rafał Laska.
Strona internetowa 20 Przemyskiej BOT to www.wojsko-polskie.pl/20bot. Zapraszamy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze