Reklama

Siódmy raz, gdy malują świąteczne kartki

26/12/2021 07:33

W niedzielę, 12 grudnia, odbył się finał konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Wyróżniono 12 najbardziej kreatywnych twórców z całego powiatu.

Już po raz siódmy, pod patronatem starosty przeworskiego i burmistrza Przeworska Muzem w Przeworsku zorganizowało konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. O tym, jak potrzebne i atrakcyjne to wydarzenie, niech świadczy fakt, że do konkursu zgłoszono aż 178 kartek. Ich autorów pogrupowano według[paywall] wieku: 72 prace zgłosiły dzieciaki w kategorii 4 –7 lat, a 106 kart przygotowali uczniowie szkół z terenu powiatu w wieku 8 –12 lat. Jury konkursu, w którego skład weszli Halina Superson, Amelia Lasek-Panek, Grzegorz Zych oraz Jolanta Sagan-Thomas miało więc niełatwe zadanie, ostatecznie przyznano aż 12 wyróżnień. Pierwsze miejsce w kategorii młodszych twórców przypadło 7-letniemu Karolowi Szczepańskiemu z SP nr 2 w Przeworsku. Zwycięzcą w kategorii dzieci w wieku 8 – 12 lat została 9-letnia Izabela Szyszka, uczennica SP w Majdanie Sieniawskim.

12 grudnia w Galerii „Magnez” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „Świąteczny czas w zimowym pejzażu”. W wydarzeniu wzięli udział laureaci, goście oraz przedstawiciele patronów konkursu z ramienia starosty: Agnieszka Bukowa-Jedynak – przewodnicząca rady powiatu, a ze strony miasta burmistrz Leszek Kisiel. Wystawę można obejrzeć jeszcze do 26 stycznia 2022 roku.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama