Reklama

Śladami Ojca Wenantego. Trwają zapisy na kolejną pielgrzymkę

18/07/2021 09:51

8-11 lipca 2021 r. odbyła się Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka na Ukrainę „Śladami Ojca Wenantego”.

Na trasie pielgrzymki znalazły się miejsca związane z życie i pracą duszpasterską Ojca Wenantego:

Obydów – miejsce urodzenia (1889), do dzisiaj zachowało klimat wsi cichej, spokojnej i urokliwej, w której drewniana kapliczka „pamięta” czasy dzieciństwa Ojca Wenantego; Kamionka Strumiłowa, dzisiaj Kamionka Buska – parafia chrztu, Pierwszej Komunii świętej (1898) i sakramentu bierzmowania (1901), w której zaczęło się życie Boże Sługi Bożego;

Hanaczów – miejsce, w którym Ojciec Wenanty przebywał na odpoczynku (1920) w czasie zaawansowanej choroby płuc – gruźlicy; Czyszki – parafia, w której rozpoczął swoją pracę duszpasterską (1914) po święceniach kapłańskich; i oczywiście Lwów – miejsce, w którym zaczęło się życie zakonne (1908) i obowiązki mistrza nowicjatu (1915).

Pielgrzymi, poza miejscami związanymi ze Sługą Bożym Ojcem Wenantym, zwiedzili także Lwów z pięknymi, historycznymi zabytkami architektury i sztuki, katedrę lwowską, Cmentarz Łyczakowski i kościół św. Antoniego Padewskiego, kościół w Przymyślanach i zamek w Świrzu.

W Pielgrzymce wzięło udział 31 osób z Rzeszowa, Jarosławia, Tuczęp, Dębicy, Warszawy i Płońska. Pielgrzymka, pod patronatem Klasztoru Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, odbyła się w ramach obchodów Roku Ojca Wenantego w 100. rocznicę śmierci Sługi Bożego.

Współorganizatorem pielgrzymi było Biuro Podróży Matteo Travel z Rzeszowa. Kolejna pielgrzymka w ramach obchodów Roku Ojca Wenantego odbędzie się we wrześniu tego roku w dniach 9-12 września.

Zgłoszenia, do 25 sierpnia 2021 r., można kierować bezpośrednio do Biura Podróży w Rzeszowie, tel. 504 189 508 lub 532 076 902.


oes
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wasyl - niezalogowany 2021-07-18 12:57:06

    Jak to dobrze, że w regionie było tak wielu "Sług Bożych" , bo teraz  można zorganizować tak wiele pielgrzymek ... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-07-18 14:39:58

    Same małolaty. Najmłodszy ma co najmniej 75 lat.A lekarz wszystkim zaleca ruszać się ,byle gdzie byle się ruszać. Najlepiej chodzić a pielgrzymka to taki właśnie spacerek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    t - niezalogowany 2021-07-18 17:41:23

    zdrowo jak lekarz radzi i połączone jeszcze z wiarą super tak trzymać , ucz się od nich Tadku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama