Włamanie do wiaty i kradzież kosiarki, uszkodzenie mienia, kradzież elektronarzędzi i usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia to zarzuty, które ciążą na 22-letnim mieszkańcu gminy Pawłosiów. Do posesji, gdzie sprawca ukrył kosiarkę, mundurowych doprowadziły ślady pozostawione na śniegu.
Zgłoszenie o włamaniu do wiaty i kradzieży kosiarki o wartości ponad 1,5 tys. zł wpłynęło do jarosławskiej komendy pod koniec stycznia. Policjanci, którzy pracowali na miejscu, ujawnili na śniegu ślady kół kosiarki, które kończyły się na drodze przy wyjściu z posesji. Obserwowali nieośnieżone pobocza, by odnaleźć dalszą ich część. Zauważyli, że prowadzą one do garażu na jednej z posesji w gminie Pawłosiów.
Kryminalni ustalili sprawcę włamania oraz odnaleźli kosiarkę, torbę i znajdujące się w niej buty sportowe, narzędzia i kominiarkę. To jednak nie koniec przewinień 22-latka. Po osadzeniu go w policyjnym areszcie okazało się, że również on uszkodził drzwi wejściowe do budynku Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie na początku stycznia tego roku, powodując straty na kwotę 5 tys. zł, a pod koniec grudnia w Jarosławiu ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 3 tys. zł.
Młody mężczyzna ma na swoim koncie także usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w styczniu ubiegłego roku, na jednej ze stacji paliw w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze