Koło Gospodyń Wiejskich w Słonnem przygotowało najlepszą potrawę na konkurs Słodkie Smaki Regionów zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Zadaniem było przygotowanie deseru, który jest charakterystyczny dla danego regionu. Zgodnie z regulaminem, potrawa musiała być przygotowana z produktów pochodzenia polskiego, z dbałością o walory smakowe i estetyczne, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji kulinarnych właściwych dla regionu.
W konkursie brały udział [paywall]koła gospodyń wiejskich, organizacje skupiające KGW oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.
Konkurs odbył się w 44 miastach Polski. W Przemyślu zwyciężyły panie z KGW w Słonnem. Drugie miejsce zajęło KGW w Nehrybce, a trzecie – KGW w Orzechowcach.
Rozstrzygnięcie konkursu wpisało się w konferencję dla kół gospodyń wiejskich pt. "Programy rządowe na rzecz polskiej wsi". Odbyła się ona w siedzibie Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Panie Marku tak trzymać. Żydo Bolszewickie Psy szczekają a karawana spokojnie pojedzie dalej.
Panie Marku decyzja o starcie za rok w wyborach prezydenckich to świetny ruch. Ma Pan to wygrane.
Ten w środku to czyj? Przyszedł, przywieźli czy przyleciał?
Flug "marszał" dojnej zmiany zawsze miał smaki.
Kurczę tak sobie myślę, że przecież Pana ex marszałka tyle czasu nie było widać, a tu nagle nastał magiczny czas kampanii i na każdym kroku jest.Szkoda, że ludzie - mieszkańcy Przemyśla - nawet zagorzali fani pisu nie widzą i najgorsze nie dociera do nich, że p. Kuchciński przez wiele lat był 2 osobą w kraju!!!! I nic dla nas nie zrobił.Zazdroszczę takiej Pani poseł jaką ma Jarosław
Brawo Panie Marku tak trzymać. Żydo Bolszewickie Psy szczekają a karawana spokojnie pojedzie dalej.
Panie Marku decyzja o starcie za rok w wyborach prezydenckich to świetny ruch. Ma Pan to wygrane.
Ten w środku to czyj? Przyszedł, przywieźli czy przyleciał?