Pierwszy Jarosławski Dzień Seniora udał się wymienicie. Dopisała pogoda. Podobnie zresztą jak i chętni do świętowania. Organizatorzy zadbali zaś, by przybyłym do parku miejskiego atrakcji, przyjemnych i pożytecznych, nie zabrakło.
W okolicach sceny plenerowej ulokowanej w parku miejskim imienia Bohaterów Monte Cassino działo się w przedostatnią sobotę września dużo i intensywnie. W ramach obchodów pierwszego Jarosławskiego Dnia Seniora próbki swoich talentów dali lokalni artyści[paywall] : Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum”, Zespół Piosenki Biesiadnej „Akademicy”, uczestnicy Dziennego Domu Senior+, Kabaret Młodzi Duchem, Stowarzyszenie EM-ART oraz młodzież ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10. Bogata była oferta także dla tych, którzy od biernego podziwiania artystów, wolą spędzać czas aktywnie. Jarosławskie Włóczykije zaprosiły na nordic walking, a amatorzy gry w bulle mogli popróbować swoich sił w specjalnie na Dzień Seniora zorganizowanym turnieju. Przy okazji tego spotkania odbyła się jeszcze, tak istotna dla seniorów, akcja profilaktyczna, w ramach której na specjalnie przygotowanym stoisku można było wykonać m.in. pomiar ciśnienia, masy ciała, czy badanie słuchu. Jeśli zaś o stoiskach mowa, to oprócz tego przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu swoje pawilony mieli Koło Pszczelarzy oraz Centrum Dietetyczne Naturhouse.
Pierwszy dzień seniora w mieście sfinansowany został w ramach budżetu obywatelskiego. Jego pomysłodawcami byli: Marian Janusz, Teresa Pysz i Edward Tokarski, ciężar organizacji przejęło Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Wydarzenie patronatem honorowym objął burmistrz Waldemar Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze