Reklama

Słońce na Dzień Seniora

03/10/2019 14:36

Pierwszy Jarosławski Dzień Seniora udał się wymienicie. Dopisała pogoda. Podobnie zresztą jak i chętni do świętowania. Organizatorzy zadbali zaś, by przybyłym do parku miejskiego atrakcji, przyjemnych i pożytecznych, nie zabrakło.

W okolicach sceny plenerowej ulokowanej w parku miejskim imienia Bohaterów Monte Cassino działo się w przedostatnią  sobotę września dużo i intensywnie. W ramach obchodów pierwszego Jarosławskiego Dnia Seniora próbki swoich talentów dali lokalni artyści[paywall] : Jarosławska Orkiestra Dęta „Laudate Dominum”, Zespół Piosenki Biesiadnej „Akademicy”, uczestnicy Dziennego Domu Senior+, Kabaret Młodzi Duchem, Stowarzyszenie EM-ART oraz młodzież ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10. Bogata była oferta także dla tych, którzy od biernego podziwiania artystów, wolą spędzać czas aktywnie.  Jarosławskie Włóczykije zaprosiły na nordic walking, a amatorzy gry w bulle mogli popróbować swoich sił w specjalnie na Dzień Seniora zorganizowanym turnieju. Przy okazji tego spotkania odbyła się jeszcze, tak istotna dla seniorów, akcja profilaktyczna, w ramach której na specjalnie przygotowanym stoisku można było wykonać m.in. pomiar ciśnienia, masy ciała, czy badanie słuchu. Jeśli zaś o stoiskach mowa, to oprócz tego przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Jarosławiu swoje pawilony mieli Koło Pszczelarzy oraz Centrum Dietetyczne Naturhouse.

 

Pierwszy dzień seniora w mieście sfinansowany został w ramach budżetu obywatelskiego. Jego pomysłodawcami byli: Marian Janusz, Teresa Pysz i Edward Tokarski, ciężar organizacji przejęło Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Wydarzenie patronatem honorowym objął burmistrz Waldemar Paluch.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama