Nowe szanse dla uczniów klasy politechnicznej – dwujęzycznej przemyskiego „Słowaka” stworzyć ma podpisane 15 marca przez dyrekcję szkoły i prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego porozumienie, na mocy którego obie placówki będą współpracować w obszarze edukacji.
Tak zwaną umowę patronacką, bo o niej mowa, parafowali w siedzibie uczelni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu Tomasz Dziumak oraz prorektor URz prof. Elżbieta Rokosz, przy kontrasygnacie dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych prof. Agnieszki Myszki. Podpisany dokument zapewni szereg korzyści uczniom klasy politechnicznej-dwujęzycznej Ia, chcącym rozwijać umiejętności władania językiem obcym. Jako że zostali oni objęci patronatem Katedry Lingwistyki Stosowanej rzeszowskiej uczelni, będą mogli m.in. uczestniczyć w warsztatach translatorycznych i fonetycznych prowadzonych przez pracowników uczelni, a także w regularnych zajęciach ze studentami lingwistyki stosowanej w ramach oferty ,,One-Day-Student”. Kolejne korzyści to dostęp do platformy dla klas patronackich z bieżącymi informacjami na temat wydarzeń przeznaczonych wyłącznie dla nich. „Realna współpraca ze środowiskiem akademickim ma szansę przełożyć się na jakość kształcenia w przemyskim „Słowaku” – podsumował sfinalizowanie działań dyrektor I LO T. Dziumak.
Katedrę Lingwistyki Stosowanej reprezentowały podczas spotkania inicjatorki projektu ,,Linguistic Patronite” – dr Iwona Szwed i dr Judyta Pawliszko, a I LO – oprócz dyrektora placówki – dr Bartosz Buć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze