Reklama

„Słowak” będzie współpracował z Katedrą Lingwistyki Stosowanej

Nowe szanse dla uczniów klasy politechnicznej – dwujęzycznej przemyskiego „Słowaka” stworzyć ma podpisane 15 marca przez dyrekcję szkoły i prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego porozumienie, na mocy którego obie placówki będą współpracować w obszarze edukacji.

Tak zwaną umowę patronacką, bo o niej mowa, parafowali w siedzibie uczelni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu Tomasz Dziumak oraz prorektor URz prof. Elżbieta Rokosz, przy kontrasygnacie dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych prof. Agnieszki Myszki. Podpisany dokument zapewni szereg korzyści uczniom klasy politechnicznej-dwujęzycznej Ia, chcącym rozwijać umiejętności władania językiem obcym. Jako że zostali oni objęci patronatem Katedry Lingwistyki Stosowanej rzeszowskiej uczelni, będą mogli m.in. uczestniczyć w warsztatach translatorycznych i fonetycznych prowadzonych przez pracowników uczelni, a także w regularnych zajęciach ze studentami lingwistyki stosowanej w ramach oferty ,,One-Day-Student”. Kolejne korzyści to dostęp do platformy dla klas patronackich z bieżącymi informacjami na temat wydarzeń przeznaczonych wyłącznie dla nich. „Realna współpraca ze środowiskiem akademickim ma szansę przełożyć się na jakość kształcenia w przemyskim „Słowaku” – podsumował sfinalizowanie działań dyrektor I LO T. Dziumak.

Katedrę Lingwistyki Stosowanej reprezentowały podczas spotkania inicjatorki projektu ,,Linguistic Patronite” – dr Iwona Szwed i dr Judyta Pawliszko, a I LO – oprócz dyrektora placówki – dr Bartosz Buć.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/04/2024 09:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama