Wyjątkowe święto odbyło się 30 sierpnia w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Aż 34 pary zostały wówczas uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Przeżyły ze sobą wszak pół wieku.
Złote gody symbolizują trwałość, mądrość i cenne doświadczenie, które małżeństwa wypracowały przez 50 lat wspólnego życia. W imieniu prezydenta RP, w dowód uznania państwa i władz gmin, odznaczenia wręczył burmistrz Andrzej Żygadło. Kwiaty i listy gratulacyjne przekazały natomiast sekretarz Teresa Argasińska i kierownik USC Alicja Głowacz. Nie zabrakło niespodzianki muzycznej od zespołu wokalno-kabaretowego Ala Babki Ala Dziadki, który działa przy OKMiG w Kańczudze.
Pół wieku razem świętowali: Barbara i Józef Adamscy, Czesława i Mieczysław Argasińscy, Zofia i Stanisław Barowie, Halina i Jan Bartmanowie, Elżbieta i Władysław Burtanowie, Krystyna i Jan Byrwowie, Wanda i Henryk Chmielowie, Janina i Mieczysław Chmielowie, Alfreda i Kazimierz Drabikowie, Anna i Andrzej Dziedzicowie, Janina i Józef Fąferowie, Maria i Marian Fudalowie, Kazimiera i Jan Furdakowie, Zofia i Józef Gilowie, Genowefa i Tadeusz Hajnoszowie, Aleksandra i Stanisław Hanusowie, Wanda i Kazimierz Machlarzowie, Maria i Jan Makuchowie, Teresa i Antoni Marcinkowie, Celina i Stanisław Misiewiczowie, Anna i Szczepan Orzechowscy, Władysława i Stanisław Pilawowie, Janina i Karol Poznańscy, Maria i Józef Puciowie, Maria i Franciszek Sowowie, Janina i Jan Statkowie, Barbara i Piotr Szajnerowie, Janina i Lesław Szałajowie, Eugenia i Roman Świechowie, Maria i Wiesław Świetlikowie, Grażyna i Andrzej Ziębowie, Agnieszka i Eugeniusz Ziębowie, Józefa i Marian Ziębowie oraz Leokadia i Zbigniew Ziętkowie.
Jako redakcja dołączamy się do gorących życzeń dalszych lat małżeńskiej drogi w dobrym zdrowiu, wzajemnym szacunku i nieskończonej miłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze