Reklama

Śniadanie wielkanocne w Caritasie

24/04/2019 15:24

Niespełna 300 osób wzięło udział w śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym w Wielką Sobotę w stołówce Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał także paczkę świąteczną, w której znalazły się artykuły na wielkanocny stół. Oprócz tego 100 takich paczek rozwieziono w środę i czwartek do osób, które nie mogły przyjść osobiście[paywall] na śniadanie wielkanocne. Podobne spotkanie przemyski Caritas zorganizował również w Sanoku. Wzięło w nim udział 200 potrzebujących.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz i służb mundurowych, m.in.: prezydent Wojciech Bakun i jego zastępca Bogusław Świeży, starosta Jan Pączek i wicewojewoda Lucyna Podhalicz. Pokarmy na wielkanocny stół poświęcił abp Adam Szal. Wcześniej tradycyjną „święconkę” pobłogosławił w archikatedrze. W obu tych miejscach składał życzenia pokoju i radości „w naszej ojczyźnie, w naszym mieście, w parafii i w naszych rodzinach”.

– Chrystus przyszedł do swoich apostołów z tym orędziem: „Pokój wam”. Niech ten pokój zagości przede wszystkim w naszym sercu przez stan łaski uświęcającej. Niech zagości w naszych rodzinach między małżonkami, między rodzicami a dziećmi, między nami, którzy spotykamy się w naszych zakładach pracy. Niech nasza ojczyzna nie będzie targana nieporozumieniami i kłótniami, niech przy świątecznym stole będzie więcej radości i więcej pokoju, a także mówienia o perspektywach, o nadziei, o tym że jesteśmy razem i jesteśmy ze sobą szczęśliwi – mówił metropolita przemyski.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama