Niespełna 300 osób wzięło udział w śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym w Wielką Sobotę w stołówce Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał także paczkę świąteczną, w której znalazły się artykuły na wielkanocny stół. Oprócz tego 100 takich paczek rozwieziono w środę i czwartek do osób, które nie mogły przyjść osobiście[paywall] na śniadanie wielkanocne. Podobne spotkanie przemyski Caritas zorganizował również w Sanoku. Wzięło w nim udział 200 potrzebujących.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz i służb mundurowych, m.in.: prezydent Wojciech Bakun i jego zastępca Bogusław Świeży, starosta Jan Pączek i wicewojewoda Lucyna Podhalicz. Pokarmy na wielkanocny stół poświęcił abp Adam Szal. Wcześniej tradycyjną „święconkę” pobłogosławił w archikatedrze. W obu tych miejscach składał życzenia pokoju i radości „w naszej ojczyźnie, w naszym mieście, w parafii i w naszych rodzinach”.
– Chrystus przyszedł do swoich apostołów z tym orędziem: „Pokój wam”. Niech ten pokój zagości przede wszystkim w naszym sercu przez stan łaski uświęcającej. Niech zagości w naszych rodzinach między małżonkami, między rodzicami a dziećmi, między nami, którzy spotykamy się w naszych zakładach pracy. Niech nasza ojczyzna nie będzie targana nieporozumieniami i kłótniami, niech przy świątecznym stole będzie więcej radości i więcej pokoju, a także mówienia o perspektywach, o nadziei, o tym że jesteśmy razem i jesteśmy ze sobą szczęśliwi – mówił metropolita przemyski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze