Reklama

Solejuk i Hadziuk na 50. urodzinach gminy Gać [ZDJĘCIA]

Złote gody, a więc 50-lecie powołania, obchodziła w przedostatni piątek kwietnia gmina Gać. Jubileuszowe wydarzenie zorganizowane w Gminnym Ośrodku Kultury uświetnił swoją obecnością kabaret „KałaMaSz”, który współtworzą m.in. znani i lubiani bohaterowie serialu „Ranczo”.

50. urodziny gminy były okazją do podkreślenia wkładu i zaangażowania wszystkich, którzy tworzyli przez półwiecze historię gackiego samorządu. Jak podkreśliła gospodyni gminy Grażyna Pieniążek, przez te 13 kadencji na rozwój gminy pracowało łącznie 165 osób.

Był to czas wytężonych działań, którym celem było dobro lokalnej społeczności. Podczas jubileuszu nie zabrakło więc[paywall] słów podziękowań i wyróżnień skierowanych wobec dwóch pań radnych pierwszej kadencji, dotychczasowych przewodniczących gminnej rady i byłych naczelników oraz wójtów gminy, a także tych, którzy mandat radnego pełnili najdłużej.

Jak podkreśliła wójt G. Pieniążek, stojąca na czele gminy już 3 kadencję, wszystkim im należą się wyrazy wdzięczności. Sama również odebrała podziękowania i kwiaty od przybyłych na jubileusz samorządowców, którzy podkreślali, że gmina Gać zmienia się na plus i że jest dobrym partnerem do współpracy w wielu kwestiach.

Wyrazili też nadzieję na równie dobre stosunki w przyszłości. Na wydarzeniu obecni byli parlamentarzyści, włodarze gmin sąsiednich, a także powiatu i województwa, jak również dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych.

„To wielkie święto dla gminy i jej mieszkańców, to czas, by podziękować wszystkim obecnym i byłym włodarzom, radnym gminy, wszystkim społecznikom, każdemu, kto przyczynił się do wspaniałego rozwoju gminy. Szczególne wyrazy uznania dla Pani wójt Grażyny Pieniążek, której energia i determinacja są motorem napędowym zachodzących w gminie Gać zmian, a także Lesława Stańki, przewodniczącego Rady Gminy kilku poprzednich i obecnej kadencji” – napisał tuż po wydarzeniu na swoim profilu społecznościowym poseł Marek Rząsa.

Reklama

Goście z gminy Wilkowyje

Gmina Gać świętowała swoje urodziny na wesoło. Oprócz okolicznościowego tortu prawdziwą niespodzianką był występ zaproszonego na wydarzenie kabaretu „KałaMaSz” z aktorami popularnego serialu „Ranczo”.

Tworzą go: stali bywalcy wikowyjskiej ławeczki Sylwester Maciejewski (serialowy Solejuk) i Bogdan Kalus (Hadziuk) oraz satyryk Jacek Łapot, którym akompaniuje Dariusz Szweda. Scenki rodzajowe z udziałem wspomnianych i żarty, w tym także ten, że gmina Wilkowyje jest tylko nieco młodsza jest od gminy Gać, bo serial „Ranczo” zaczęto kręcić w 2005 roku, wzbudzały na sali ogólną wesołość. Był też specjalny quiz, w którym wzięła udział m.in. wójt G. Pieniążek.

Spotkanie z okazji 50-lecia obfitowało we wspomnienia, które inicjowała m.in. długa lista nazwisk wszystkich dotychczasowych radnych gminy. Chętni mogli się też wpisać do pamiątkowej księgi.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama