Reklama

Spędź wakacje w... podkarpackiej brygadzie OT

Z ciekawą propozycją obejmującą dwumiesięczny, lipcowo-sierpniowy okres laby wyszło szefostwo 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie. To projekt „Wakacje z WOT”, adresowany w szczególności do uczniów, studentów oraz nauczycieli.

Chętni do spędzenia aktywnie czasu w moro, z plecakiem i karabinkiem w ręku rozpoczną szkolenie już 26 czerwca br.

– Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą się stać żołnierzami, ale ze względu na trwającą naukę w szkołach branżowych, średnich i na uczelniach wyższych nie mogą się stawić na szkolenia organizowane w trakcie trwania roku szkolnego. Podobny projekt świetnie przyjął się podczas ferii zimowych – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.

– Wychodzimy naprzeciw[paywall] młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej ze względu na trwanie roku szkolnego i akademickiego. Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji i ferii to złoty środek, pozwalający pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń – dodał dowódca podkarpackich terytorialsów płk Dariusz Słota.

Reklama

Pół tysiąca nowych

Duże zainteresowanie taką opcją potwierdzają dane z ubiegłych edycji. W czasie ostatnich dwóch lat w ramach projektu „wakacje i ferie z WOT” szeregi podkarpackiej brygady zasiliło blisko 550 żołnierzy. W dużej części to uczniowie i studenci, którzy deklarują, że do podjęcia decyzji o założeniu munduru skłoniło ich to, że szkolenia odbywały się w czasie wakacyjnej czy też zimowej przerwy.

Najbliższe szkolenie na Podkarpaciu w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się już 26 czerwca br., a zakończy 11 lipca br. uroczystą przysięgą. Czasu na zgłoszenie jest już więc niewiele.

– Kandydaci do służby mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16-dniowego szkolenia podstawowego lub 8-dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego naszej brygady lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU.

– Droga jest otwarta dla wszystkich, którzy czują dumę z tego, że są Polakami oraz cenią sobie braterstwo, przyjaźń i poczucie bezpieczeństwa. O powołanie może się ubiegać każda osoba, która: ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie, nie była karana za przestępstwa umyślne, posiada dobrą sprawność psychofizyczną oraz nie pełni innego rodzaju służby wojskowej i nie posiada przydziału kryzysowego – wyliczył kpt. W. Sura.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama