Zawody w skoku w dal, turniej piłki nożnej, biegi i rzut piłką palantową to tylko niektóre konkurencje, z jakimi przyszło się zmierzyć młodym sportowcom biorącym udział w IV Igrzyskach Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej. Impreza odbyła się ostatniego dnia maja na stadionie lekkoatletycznym „Juvenia”.
Jak na prawdziwe igrzyska przystało, uroczystość rozpoczęła się od zapalenia olimpijskiego znicza przez Joannę Głoskę i Dawida Kostkiewicza, po czym skomponowany z myślą o tym wydarzeniu hymn igrzysk zagrał zespół Full Pol Rok z towarzyszeniem chóru uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 16 i w Przemyślu Szkołę Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego. Muzykę i tekst utworu napisał uczeń Aleksander Zarębiński[paywall]. Inicjator wydarzenia, prezes Fundacji „jerzyk” Artur Cielecki, w imieniu swoim i dyrektor SP 16 Alicji Dobosz przywitał zaproszonych gości i patronów igrzysk. Znaleźli się wśród nich między innymi: prezydent Przemyśla Wojciech Bakun wraz z zastępcą Bogusławem Świeżym, przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka, reprezentujący starostę przemyskiego Piotr Worosz, prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Andrzej Berestecki i zastępca wójta gminy Orły Witold Szpytman. Jeszcze przed startem zgodnie podkreślono, że :„nie sam wynik się liczy, tylko przełamywanie barier, nie tylko sportowych, ale i wszystkich innych”. Wolontariusze wręczyli zaproszonym gościom pamiątkowe koszulki igrzysk, w których ci chętnie uczestniczyli w dalszej części wydarzenia.
We wszystkich konkurencjach wystartowało w sumie 119 młodych zawodników. Do ich dyspozycji były bieżnie, na których startowali w biegach na 40 i 60 metrów. Oprócz tego odbyły się konkursy w rzucie piłką palantową, wiedzowy pod hasłem „O Polsce wiem wszystko”, zawody w skoku w dal i turniej piłki nożnej. Wszyscy chętni mogli się poczęstować grillowanymi kiełbaskami, uzupełniając kalorie stracone podczas wysiłku fizycznego. Na zakończenie zwycięzcom były wręczono pamiątkowe medale.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na razie tylko " Igrzyska " " Igrzyska" - a kiedy "chleb" - konkretne decyzje , w konkretnych sprawach ,ważnych dla mieszkańców Miasta.
Na razie tylko " Igrzyska " " Igrzyska" - a kiedy "chleb" - konkretne decyzje , w konkretnych sprawach ,ważnych dla mieszkańców Miasta.