15 września nad Wyczawą mieszkańcy gminy Wiązownica kolejny raz spotkali się, by wziąć udział w integracji przy suto zastawionych stołach z bogatą ofertą przysmaków kuchni staropolskiej.
Biesiada nad Wyczawą – bo o niej mowa – to impreza z długą tradycją. Od lat gromadzi miłośników dobrej, tradycyjnej polskiej kuchni i muzyki ludowej. W tym roku odbyła się już 22. jej edycja. Celem imprezy jest podtrzymywanie tradycji kulinarnych regionu, polegających na przygotowywaniu potraw z tego wszystkiego, co znajdziemy w polu, lesie, sadzie i wodzie. Tę umiejętność do perfekcji opanowaną mają gospodynie z lokalnych kół gospodyń wiejskich, o czym można się było przekonać, smakując przygotowanych przez nie dań i specjałów.
W kulinarnej rywalizacji wystartowały: Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Radawiacy”, Koło Gospodyń Wiejskich „Szulanki”, Koło Gospodyń Wiejskich przy Domu Kultury w Szówsku, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni” w Ryszkowej Woli, Koło Gospodyń Wiejskich w Nielepkowicach, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wiązownica i Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Tryńczy. Zaprezentowane przez nie potrawy ujmowały smakiem i estetyką, a degustacji podjęli się jurorzy: dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Agnieszka Kukułka, finalista MasterChefa Paweł Gradowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Magdalena Rożek oraz jej zastępca Lucyna Poliszak, a także radni gminni Grzegorz Stasienko i Rafał Cetnarowicz.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrodę pieniężną ufundowaną przez gospodarza gminy Krzysztofa Strenta. Oprócz pysznej strawy, była też wspaniała oprawa muzyczna w postaci staropolskich przyśpiewek. Czas zebranym umilił też występ Kapeli Sołtysowej z Szówska, a na finał zaproszono na zabawę taneczną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze