Pod hasłem „Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością” odbyło się zorganizowane 4 stycznia spotkanie opłatkowe w gminie Tryńcza. Opłatkiem przełamało się blisko 1200 osób, a kolędowanie na najwyższym poziomie zapewniła rodzina Pospieszalskich.
Tegoroczna wigilia Caritas w Tryńczy była wydarzeniem dużego formatu. Przygotował ją Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Zakon św. Łazarza z Jerozolimy oraz 4 okoliczne samorządy: gmina Tryńcza, miasto i gmina Nowa Sarzyna, gmina Leżajsk oraz gmina Zarzecze. Rozmach[paywall] przedsięwzięcia był widoczny, hala widowiskowo-sportowa w Tryńczy pękała w szwach i zastawiona była pięknie przybranymi stołami. Spotkanie błogosławieństwem i krótką nauką zainicjował metropolita przemyski abp Adam Szal. Potem było dzielenie się opłatkiem i koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Wręczono też specjalne okolicznościowe statuetki „Aniołów”. Odebrali je: abp Adam Szal, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec oraz Pospieszalscy. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych. Z zebranymi opłatkiem przełamał się, obok przedstawicieli samorządów organizujących wigilię, senator Mieczysław Golba, poseł Tadeusz Chrzan oraz Anna Huk z Zarządu Województwa Podkarpackiego.

fot.UG Tryńcza
W Tryńczy na wigilii Cartias opłatkiem przełamano się około 1200 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze