Reklama

Spotkanie opłatkowe na 1200 osób

17/01/2020 10:06

Pod hasłem „Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością” odbyło się zorganizowane 4 stycznia spotkanie opłatkowe w gminie Tryńcza. Opłatkiem przełamało się blisko 1200 osób, a kolędowanie na najwyższym poziomie zapewniła rodzina Pospieszalskich.

Tegoroczna wigilia Caritas w Tryńczy była wydarzeniem dużego formatu. Przygotował ją Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Zakon św. Łazarza z Jerozolimy oraz 4 okoliczne samorządy: gmina Tryńcza, miasto i gmina Nowa Sarzyna, gmina Leżajsk oraz gmina Zarzecze. Rozmach[paywall] przedsięwzięcia był widoczny, hala widowiskowo-sportowa w Tryńczy pękała w szwach i zastawiona była pięknie przybranymi stołami. Spotkanie błogosławieństwem i krótką nauką zainicjował metropolita przemyski abp Adam Szal. Potem było dzielenie się opłatkiem i koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Wręczono też specjalne okolicznościowe statuetki „Aniołów”. Odebrali je: abp Adam Szal, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec oraz Pospieszalscy. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych. Z zebranymi opłatkiem przełamał się, obok przedstawicieli samorządów organizujących wigilię, senator Mieczysław Golba, poseł Tadeusz Chrzan oraz Anna Huk z Zarządu Województwa Podkarpackiego.


fot.UG Tryńcza
W Tryńczy na wigilii Cartias opłatkiem przełamano się około 1200 osób.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama