Wybór nowych władz oraz podsumowanie pięcioletniej kadencji dotychczasowych – to najważniejsze punkty VI Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jarosławiu.
Zjazd zorganizowany został w Chłopicach, gdzie najpierw rolę gospodarza, a następnie jako strażak funkcję przewodniczącego obrad pełnił wójt Andrzej Homa.
Spotkanie było okazją do podsumowania ostatnich pięciu lat działalności związku. Zagadnienie to zreferowali zgromadzonym[paywall] druh Stanisław Górski oraz bryg. Krzysztof Kowal.
Prezentacje okazały się na tyle atrakcyjne, a działania dotychczasowego zarządu na tyle przekonywujące, że delegaci przyjęli absolutorium dla zarządu jednogłośnie. Na tym wyrazy uznania dla ustępujących władz się nie zakończyły.
Doszło bowiem do reelekcji na stanowisku prezesa związku – przez kolejną kadencję będzie nim kierował Stanisław Górski.
W skład prezydium weszli jeszcze: Tomasz Kotliński i Wiesław Pirożek jako wiceprezesi, Tomasz Kud jako sekretarz i Andrzej Halwa jak skarbnik.
Członkami prezydium zostali natomiast starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz dowódca Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu Krzysztof Kowal.
O randze spotkania powiatowych władz OSP z terenu Jarosławia niech świadczy fakt, że uczestniczyli w nim także przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych z całego regionu, choć zaznaczyć trzeba, że zgromadzeni nierzadko łączyli te funkcje ze stanowiskami w strukturach strażackich.
I tak, w gronie parlamentarzystów obecnych 22 stycznia w Chłopicach wymienić należy posłów: Tadeusza Chrzana, Mieczysława Kasprzaka oraz Teresę Pamułę.
Reprezentację samorządowców stanowili natomiast: burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny, wójt gminy Rokietnica Witold Szajny, wójt gminy Roźwienica Tomasz Kotliński oraz wójt gminy Wiązownica Krzysztof Strent.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze