„W dniu święta edukacji składam podziękowania za trud, pracę i zaangażowanie w nauczanie i wychowanie młodzieży. Dziękuję za szereg inicjatyw, programów i przedsięwzięć, dzięki którym wzbogacacie proces nauczania i otwieracie przed uczniami inspirujący świat nauki i nowoczesny obszar techniki. Dziękuję za czas, uwagę i troskę, które poświęcacie na indywidualną pracę z uczniami, na pomoc i wsparcie w drodze ich osobistego rozwoju (...)” – tymi słowami w specjalnym liście zwrócił się do wszystkich nauczycieli z powiatu jarosławskiego starosta Stanisław Kłopot.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zainaugurowane zostały już 11 października br. Uczestniczyli w nich przedstawiciele środowiska oświatowego z powiatu jarosławskiego oraz instytucji i urzędów z nim związanych.
Jak ważnym i istotnym elementem jest[paywall] powiatowa edukacja, podkreśliła naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Marta Kurpiel, przypominając, że w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatowy uczy się 5 tys. 432 uczniów, a pracuje w nich blisko 600 nauczycieli i 100 pracowników administracyjno-obsługowych.
– Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od docenienia tych, którzy są pierwszymi pośród równych, tych, którzy wielokrotnie wyznaczają trendy i kierunki. A wspaniałych nauczycieli i wychowawców w naszych szkołach nie brakuje – podsumował starosta S. Kłopot.
Wydarzenie znakomitym występem uświetnili młodzi wykonawcy z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Powiatowego Ogniska Baletowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze